Úrsula Corberó była gotowa na pożegnanie z „La casa de papel” po pierwszym sezonie. W rodzimej Hiszpanii finałowy odcinek śledziło niespełna 1,8 miliona widzów, co nie było rekordowym wynikiem oglądalności w prime timie. Przed zapomnieniem bandę zuchwałych zlodzi uratował Netflix. Serial trafił pod strzechy jako „Money Heist”, „La Maison de papier”, „Haus des Geldes” czy „Dom z papieru” i niespodziewanie stał się światowym fenomenem. Aktorka była zszokowana pozytywnym odbiorem produkcji. Gdy po premierze w serwisie streamingowym wybrała się za ocean do rodziny swojego partnera, nie wierzyła, że połowa gości na sylwestrowej imprezie zwracała się do niej per Tokio. „Nie mogłam tego pojąć. Powiedziałam do mojego chłopaka: »Jaki zbieg okoliczności, że wszyscy widzowie przyszli akurat na to przyjęcie«” – wspominała.  Z jeszcze większym zdziwieniem powitała w gronie swoich fanów... królową popu. „Leciałam z powrotem do Madrytu z przesiadką w Londynie. W samolocie poszłam do łazienki i kiedy wróciłam na swoje miejsce, zobaczyłam Madonnę. Nawiązała kontakt wzrokowy i nagle ruszyła w moją stronę, wciąż się we mnie wpatrując. Podeszła, oparła stopę o moje siedzenie, żeby zawiązać sznurówkę i przywitała się” – relacjonowała podekscytowana w programie Jimmy'ego Fallona. Dodała, że nie była w stanie wydusić ani słowa i pozwoliła gwieździe kontynuować monolog. „Przepraszam, chciałam tylko powiedzieć, że jestem wielką wielbicielką. Uwielbiam »Dom z papieru«. Tokio to moja ulubiona postać” – przywoływała słowa piosenkarki, która w końcu zaniepokoiła się milczeniem współpasażerki. „Czy wszystko w porządku? Wiesz, kim jestem?” – zapytała.

34-letnia Úrsula Corberó planowała wczesne macierzyństwo. Życie gwiazdy „Domu z papieru” ułożyło się inaczej

Z czasem życie na świeczniku zaczęło jej doskwierać. Po zakończeniu przygody z serialem w 2021 roku Úrsula Corberó postanowiła zrobić sobie przerwę. Na ekrany powróci lada moment za sprawą kryminalnego miniserialu „Ciało w ogniu”. W przededniu zaplanowanej na 8 września premiery udzieliła wywiadu hiszpańskiej edycji Vogue'a. Na łamach magazynu podzieliła się przemyśleniami dotyczącymi sławy i życia osobistego. 

34-latka przyznała, że musiała złapać oddech po wyczerpującym aktorskim maratonie. „Czułam się dobrze, ale potem dopadła mnie szara rzeczywistość. Nagle okazuje się, że nie jesteś tak rozpoznawalna, spada Ci liczba obserwatorów. Ale była to dość przemyślana decyzja. Poczułam, że moje ciało i głowa potrzebują wytchnienia. Nie tylko z powodu natłoku pracy, ale tego wszystkiego, co działo się wokół »Domu z papieru«. To zmieniło nas wszystkich o 180 i miałam wrażenie, że nie jestem w stanie dokonywać dobrych wyborów” – przyznała szczerze. „Pomyślałam: »Lepiej się zatrzymaj, zrelaksuj, a kiedy będziesz wiedziała, czego chcesz, sięgnij po to«. Pogubiłam się, nie wiedziałam, jaki powinien być kolejny krok”.

Dodała także, że od 17 lat jest w trakcie procesu terapeutycznego. Nie ma w tym nic dziwnego, bo już jako nastolatka zaczęła grać w serialu „Física o Química”. Dużym oparciem jest dla niej także partner Chino Darín. Z argentyńskim aktorem spotyka się od ponad siedmiu lat. „Myślę, że jestem w dobrym momencie życia, rodzice zawsze wpajali mi, że warto świętować urodziny” – mówi. Choć jest godzona z upływem czasu, to podkreśla, że w niektórych aspektach inaczej wyobrażała sobie dorosłość.

„Są pewne rzeczy, co do których nie spodziewałem się, że tak się potoczą. Zawsze wyobrażałam sobie siebie jako bardzo młodą mamę, ale później zdaję sobie sprawę, że rzeczywistość jest inna i lata mijają”.

Na razie instynkt macierzyński realizuje, wspierając organizację pozarządową niosącą pomoc dzieciom i ich rodzinom w aż 111 krajach świata. Niedawno została globalną ambasadorką Save the Children. W nowej roli otacza opieką dziewczynki z ubogich społeczności, którym udało się uniknąć wydania za mąż przed 18. rokiem życia. Hiszpanka miała ułatwić im uzyskanie niezależności. „Myślałam, że będę mogła je czegoś nauczyć, ale było zupełnie na odwrót. Wróciłam z kompletnym mętlikiem w głowie” – mówi Vogue'owi o pierwszej zagranicznej wyprawie.