Mowa oczywiście o kultowych kaloszach Hunter. Choć zadebiutowały na rynku już w 1856 roku, dopiero Kate Moss zapewniła im modowy awans z prawdziwego zdarzenia. Dawny atrybut działkowców z wyższych klas (w trakcie pobytów na wsi nosiła je m.in. księżna Diana) niespodziewanie stał się ulubionym dodatkiem festiwalowiczów. Wystarczyło, aby supermodelka zestawiła klasyczny model Wellington ze złotą sukienką i skórzaną kurtką. Wkrótce na rockowe koncerty wkładały je także Alexa Chung czy Cara Delevingne, a za nimi podążyły niezliczone rzesze naśladowczyń. Dobra passa trwa w najlepsze, a kolejne gwiazdy udowadniają, że rozsławione na cały świat gumowe buty nie potrzebują akompaniamentu gitarowych riffów. Gwyneth Paltrow wraz z nastoletnią córką Apple Martin wypróbowały ich stylizacyjny potencjał w dużo spokojniejszej scenerii. Z jakim skutkiem?

Matt Cardy/Getty Images

Gwyneth Paltrow i 19-letnia Apple Martin w ulubionych butach Kate Moss. Wybór mamy i córki to must-have na deszczową jesień

W ostatnich latach Gwyneth Paltrow ograniczyła występy na wielkim ekranie i w dużej mierze skupiła się na rozwoju kontrowersyjnej marki Goop. Mimo iż nie zabiega o uwagę na czerwonych dywanach i wystawnych premierach, to i tak nadal uważana jest za ikonę mody. Trendy kreuje nawet na... sali rozpraw. Głośny proces o wypadek na stoku narciarskim uczynił z niej wzorowy przykład fanki stylu quiet luxury. Coraz częściej w świetle reflektorów staje także jej 19-letnia córka. Apple Martin chętnie sięga po ikoniczne kreacje z szafy znanej mamy (w tym oscarową suknię) i powoli wkrada się w łaski topowych projektantów. Dość wspomnieć, że w zeszłym roku po raz pierwszy zasiadła w pierwszym rzędzie na pokazie Chanel podczas paryskiego tygodnia mody.

Dumna aktorka równie chętnie co na branżowych imprezach promuje pociechę na Instagramie. Zdjęcia z nastolatką nie mogło zabraknąć w nowej galerii z zestawieniem tegorocznych letnich looków. Matka i córka stanęły przed obiektywem w dopasowanych outfitach. Obie panie miały na sobie wysokie kalosze Hunter w soczystym zielonym kolorze. Gwiazda połączyła je z białą bluzką z bufiastymi rękawami oraz krótkimi spodenkami w kratę przywołującą na myśl orzeźwiającą matchę z nutą mięty i limonki. Apple postawiła na kremową dziewczęcą sukienkę. Tym samym przypomniały nam, że wakacje jeszcze nie dobiegły końca, a z pomocą odpowiedniej garderoby nadchodząca jesień wcale nie musi malować się w czarnych barwach.

gwynethpaltrow / instagram.com