Claire Boucher, która posługuje się pseudonimem artystycznym Grimes, podzieliła się tym niecodziennym wyznaniem z amerykańskim magazynem Vogue, gdy ten śledził jej przygotowania do MET Gali 2021. Piosenkarka opowiedziała nieco o tym, jak macierzyństwo wpłynęło na jej postrzeganie siebie. 

"Myślę, że posiadanie dziecka było dla mnie odrodzeniem na nowo, w sensie artystycznym" - zaczęła gwiazda. Następnie zdobyła się na zaskakujące wyznanie: "Bycie matką wciąż wydaje mi się dziwne. W pewnym sensie nie identyfikuję się z tym określeniem. Co też jest dziwaczne, bo X [syn piosenkarki - przyp. red.], mówi do mnie 'Claire', nie nazywa mnie 'mamą'". Dodała przy tym, że chłopiec być może wyczuwa jej niechęć do tego słowa. 

"Sama nawet nie wiem, dlaczego mam do niego niechęć, bo [je] szanuję... Cóż, po prostu jakoś w dziwny sposób nie umiem się z nim zidentyfikować" - dodała piosenkarka.

Grimes i Elon Musk: historia związku

Grimes była w związku z założycielem SpaceX przez 3 lata, od 2018 do 2021 roku. Zadebiutowali razem na MET Gali w 2018 roku, gdzie wspólnie pozowali dla fotoreporterów. Niecałe 2 lata później miliarder oficjalnie ogłosił, że kanadyjska piosenkarka urodziła jego dziecko. Rodzice nadali chłopcu "oryginalne" (mówiąc delikatnie) imię X Æ A-Xii. Przez długi czas fani pary zakładali, że to tylko kolejny żart Muska, który słynie ze swojego geekowskiego poczucia humoru. Imię okazało się jednak prawdziwe i zostało oficjalnie zarejestrowane w urzędzie. W podcaście Joe Rogana Elon Musk powiedział, że oboje z Grimes zwracają się do małego po prostu X. 

Już po rozstaniu tej dwójki, sieć obiegła kolejna plotka mówiąca, że Grimes została matką kolejnego dziecka Elona. Ci jednak, którzy liczyli na powrót pary do siebie, musieli się zawieść, ponieważ poród dokonał się przez surogatkę. Tym razem, w grudniu 2021 roku, na świat przyszła dziewczynka o równie ciekawym imieniu - Exa Dark Sideræl. Musk utrzymywał wówczas, że status jego związku z Grimes jest "płynny" i że są oni przyjaciółmi, a łączy ich to, że zawsze chcieli mieć czwórkę lub piątkę potomstwa.