Oto 10 powodów, dla których warto mieć marcowy numer ELLE!

1. Gwiazda naszej okładki, brytyjska top modelka Rosie Huntington-Whiteley prezentuje najgorętsze trendy na wiosnę 2015 i zdradza, jak udaje jej się utrzymać boską figurę.

2. Pop feministki podbijają świat. Gwiazdy, m.in. Beyoncé, Lena Dunham, Taylor Swift, otwarcie przyznają się do feministycznych poglądów i walczą o równość kobiet. Marta Krupińska przygląda się nowemu fenomenowi. 

3. Już jest o nich głośno, a będzie... jeszcze głośniej! Poznaj młodych zdolnych Polaków, którzy współpracują z najlepszymi projektantami, markami i magazynami na świecie. Wśród nich są: makijażystka Marianna Yurkievicz, fotograf Michał Kar, ilustratorka Magda Antoniuk, projektantka Kasia Skórzyńska, fryzjer Paweł Solis, modelka Ola Munik i scenografka Natalia Mleczak. ELLE wieszczy im wielką karierę!

4. W paryskim Centre Pompidou trwa wielka wystawa prac Jeffa Koonsa, jednego z najdroższych i najważniejszych artystów sztuki współczesnej. Przeczytaj, dlaczego warto się na nią wybrać.

5. Marcowy numer to zawsze najgorętsze trendy z wybiegów. Ina Lekiewicz przedstawia cztery dominujące na pokazach  wcielenia kobiecości: retro, romantyzm, rock i minimalizm.

6. Ma dopiero 27 lat i urodę nowoczesnego amanta. Jego kariera aktorska rozwija się błyskawicznie. Po głośnej roli w "Płynących wieżowcach" dostał etat w Nowym Teatrze Krzysztofa Warlikowskiego. Zobacz, o czym jeszcze z Bartoszem Gelnerem rozmawiała Anna Luboń.

7. Oni zawsze wiedzą lepiej... Oczywiście chodzi o facetów. Więcej o zjawisku mansplainingu dowiesz się z debaty, prowadzonej przez Małgorzatę Fiejdasz-Kaczyńską.

8. Blogerki modowe, m.in. Chiara Ferragni i Yasmin Sewell, wyprzedzają trendy i mają głowę do interesów. Poznaj założone przez nich marki.

9. Bąbelki dla urody? Niestety, nie chodzi o szampana, tylko o... karboksyterapię. Znany z lekcji chemii dwutlenek węgla to sprawdzony sposób na cellulit, rozstępy, a nawet zmarszczki.

10. Gwiazdy oszalały na punkcie zielonych koktajli i detoksów sokowych. Ale czy to na pewno najlepszy sposób na utratę zbędnych kilogramów? Dowiesz się z tekstu Olgi Piontek.

Marcowy numer ELLE już w sprzedaży!