Twórcy „You” / „Ty” mieli plany dla Ellie Alves. Dlaczego Jenna Ortega nie pojawia się w nowym sezonie?

Za nami premiera czwartego sezonu „You” / „Ty”. To już kolejna odsłona serii o romantycznym mordercy, stalkerze i miłośniku słowa pisanego, w której nie zobaczyliśmy Jenny Ortegi. Aktorka, ciesząca się zasłużoną sławą po sukcesie „Wednesday”, była ważną częścią drugiego sezonu serialu. Zagrała nastoletnią sąsiadkę Goldberga, która szybko znajduje z nim wspólny język. W finałowym odcinku Ellie dowiaduje się o śmierci siostry, po czym dostaje od Joe pieniądze i instrukcję, aby rozpocząć życie od nowa w innym mieście. Teraz okazało się, że twórcy wciąż mają w zanadrzu kilka niespodzianek związanych z bohaterką. Niestety na przeszkodzie stanął napięty grafik młodej gwiazdy. 

Kolejna łyżwiarka odtworzyła słynny taniec Wednesday. Wideo jest hitem w sieci >>

„Chcieliśmy sprowadzić Ellie z powrotem i usłyszeliśmy: »Och, Jenna pracuje teraz nad jednym serialem«” – ujawniła showrunnerka Sera Gamble w rozmowie z IndieWire. „To była wielka przyjemność móc oglądać Jennę w tym roku. Mamy pomysły dla Ellie, jeśli jej harmonogram pozwoli na odwiedziny u nas”.

„Każda postać, która nie jest martwa i wie cokolwiek o Joe, powinna dostać szansę na wymierzenie sprawiedliwości. A co do wszystkich nieżyjących bohaterów, cóż, Joe ma naprawdę bujną wyobraźnię. Jednak mówimy o zapracowanych i rozchwytywanych aktorach”.

Jenna Ortega wróci w kolejnym sezonie „You” / „Ty”? Aktorka zabrała głos 

Czy Jenna Ortega pojawi się w następnych sezonach „You” / „Ty”? W przeszłości aktorka wyraziła taką chęć. W 2019 roku udzieliła wywiadu magazynowi Teen Vogue, w którym opowiedziała o tym, jak widzi dalsze losy swojej postaci. „Gdyby Ellie wróciła i przejęła kontrolę nad swoim życiem, to byłoby niesamowite! Chciałabym, żeby pokazała się jako jeszcze większa twardzielka. Nie chcę widzieć jej bezbronnej i smutnej. Musimy pamiętać, że chociaż ludzie nadal uważają Joe za czarującego, to on jest złym człowiekiem, robi straszne rzeczy i uchodzi mu to na sucho ze względu na jego płeć, kolor skóry i pozycję w społeczeństwie. Ellie ma taki wielki potencjał i talent, że nie powinna marnować ich przez taką osobę jak Joe”.

Radzimy jednak powstrzymać entuzjazm. Rozmowa ukazała się na długo przed angażem w bijącej rekordy popularności „Wednesday”. Tytułowa rola w serialu Netfliksa otworzyła 20-letniej aktorce wiele drzwi. Już niedługo na ekrany kin wejdzie sequel kultowego horroru „Krzyk VI”. Na etapie postprodukcji utknął dramat romantyczny „Winter Spring Summer or Fall”, w którym Ortega wystąpiła u boku Percy'ego Hynesa White'a. Cieniem na przyszłości filmu mogą położyć się poważne oskarżenia wysunięte pod adresem aktora. Poza tym do listy osiągnieć gwiazda dopisała komedię „Miller's Girl” z Martinem Freemanem i thriller „Finestkind” w reżyserii Briana Helgelanda – zdobywcy Oscara za scenariusz do „Tajemnic Los Angeles”.