Trendy jesień-zima 2013: Najmodniejsze torebki sezonu

W kwestii dodatków, sezonowe trendy są dość liberalne i zróżnicowancowane. Projektanci chcą sprostać wszelkim gustom i przekonać klientki, że ich propozycje są ponadczasowe. Należy pamiętać, że to torebki przynoszą znaczący dochód domom mody. Klientki wolą kupić jedną luksusową torbę niż wydać równowartość tej kwoty na ubrania, które stracą aktualność po kilku miesiącach. Nie znaczy to jednak, że w ofercie luksusowych dodatków nie można znaleźć pewnych regularności, motywów przewodnich sezonu. To one inspirują projektantów sieciówek i trafiają do masowego klienta. Jakie torebki będą najmodniejsze tej jesieni?

Trendy jesień 2013: kopertówki

W tym sezonie najmodniejsza kopertówka ma rozmiar L. Jest na tyle pojemna, żeby zmieścić potrzebne drobiazgi, ale nie karykaturalnie wielka. Praktyczna, stylowa i wygodna w noszeniu. Najładniejsze zaproponowała Stella McCartney (podobne znajdziecie w lookbookuZary). Hitowym detalem jest wąski pasek doszyty do klapy, pozwalający przytrzymać kopertówkę na nadgarstku. Świetnie wygląda dobrana do stroju ton w ton,  jak w pokazie Valentino.

Trendy jesień-zima 2013: jaka torebka na co dzień?

Projektanci są łaskawi dla dziewczyn ceniących wygodę. W sezonie jesień-zima 2013 wypada nosić torebkę na długim pasku, niedbale przewieszoną przez ramię. Zapomnij jednak o sportowych modelach - torba musi być szykowna, zaprojektowana z dbałością o detale i niezbyt duża.

Jeśli wzorem elegancji są dla Ciebie kultowe aktorki XX wieku, zainwestuj w elegancki kuferek wyglądający jak zdobycz z drogiego butiku vintage. W tym sezonie wskazane jest drobiazgowe kopiowanie stylizacji Grace Kelly.

Na drugim biegunie mody plasują się włoskie symbole przepychu - futrzane wykończenia i zwierzęce wzory. Często balansują na granicy kiczu, więc obowiązkowo należy "zgasić" je skromną stylizacją. Wzoruj się na Marni, Fendi pozostaw Annie Dello Russo.