Nowatorska wizja, pierwszej w historii Dyrektor Kreatywnej całej firmy Swarovski - Giovanny Engelbert, połączyła wszystko to co dotychczas kojarzone było z marką w jedną spójną całość - pełną kolorów i olśniewających kryształów koncepcję laboratorium kreatywności Wonderlab.

„Wonderlab to idea – wyimaginowane miejsce symbolizujące wszystko to, z czym utożsamiana jest marka Swarovski, które jeszcze przez wiele lat będzie dla nas źródłem inspiracji”, mówi Giovanna. „Wonderlab to  przestrzeń, gdzie nauka spotyka się z magią, gdzie wyjątkowość zderza się z elegancją; to uczucie zachwytu, którego doświadczy każdy, kto skorzysta z naszego zaproszenia i wkroczy w nowy świat marki Swarovski”. To także niewykluczające nikogo i niczego laboratorium kreatywności, które zaprasza do celebrowania indywidualności i wspólnego eksplorowania świata fantazji.

Innowacyjna zmiana, oparta na żywiołowym podejściu do koloru, rozmiaru i stylu, obejmuje nie tylko produkty, ale także  doświadczenia, wydarzenia oraz koncepcję sklepów na całym świecie, i całkowicie odmienia dotychczasowe postrzeganie marki Swarovski za sprawą nowej, rewolucyjnej myśli, która będzie budzić zachwyt przez pokolenia.

KOLEKCJA I 

Idea Wonderlab została po raz pierwszy wcielona w życie w pierwszej kolekcji stworzonej przez Giovannę Engelbert: Kolekcji I. Kolekcja wywodząca się – jak ujmuje to Giovanna – z „Matemagicznego Ogrodu” obejmuje szeroki wybór naszyjników, kolczyków, pierścionków, bransoletek i innych ozdób, w których uwydatnione zostały podstawowe, a zarazem magiczne właściwości kryształu. Czerpiąc z geometrii kryształu i dorobku założyciela - Daniela Swarovskiego, marka przywróciła magię innowacyjności pierwszych projektów. Ta wyprawa w czasie zwróciła także uwagę nowej Dyrektor Kreatywnej na potencjalną moc transformującą biżuterii, tak istotną w uzewnętrznianiu własnej wyjątkowości. Różnorodna wielkość szlifów, barw, rozmiarów i stylów stwarza możliwość do kreowania indywidualnego stylu oraz odważnego wyrażania samego siebie. 

IGNITE YOUR DREAMS

Nowoczesny, kryształowy styl życia to również podróż do świata marzeń. Marka Swarovski zachęca do odkrywania nowych odsłon szyku i eksperymentów z modą. Fantazyjny zamysł kolekcji utożsamiają między innymi ozdoby Millenia. Ich finezja oraz bogactwo kolorów podkreślają oryginalność stylizacji, a odważny design nada jej niepowtarzalnego charakteru. Więcej intrygującego dramatyzmu prezentują sobą modele z rodziny Hyperbola, nawiązujące do wzorów matematycznych akcesoria fascynują złożonością nietypowych zestawień kryształów. Matematyczne odniesienia widoczne są również w nieoczywistych kształtach modeli Curiosa. Do świata marzeń i tajemniczości przeniosą Cię modele Harmonia i Orbita. Propozycje Lucent oraz Somnia to biżuteria dla osób lubiących niekonwencjonalne rozwiązania, a kalejdoskop żywych kolorów modeli Gema i Chroma zachwyci Cię śmiałością ekspresji barw. Modele Mesmera to natomiast odważna propozycja. Jej ekstrawagancka forma hipnotyzuje oryginalnością, intrygując niespotykanym kształtem kryształów, podobnie jak modele Dulcis, stworzone by upiększać i urzekać nieodpartą słodyczą.