Agata Wojtkiewicz - suknie ślubne 2022

To kolekcja ślubna, która ucieka od konwenansów, jest jednocześnie dziewczęca i seksowna, a przede wszystkim oryginalna. Punktem wyjścia do jej stworzenia było nowe podejście do luksusu: "Luksus to dziś możliwość i umiejętność przebywania z drugą osobą. Myślę, że na nowo zdefiniowaliśmy pojęcie bliskości, dlatego doceniamy każdą chwilę spędzoną razem. Luksus to także wolny wybór i możliwość świętowania ważnych momentów w sposób, jaki nam się podoba" podkreśla projektantka, która zwraca też uwagę na to, że młode pary coraz chętniej, organizują uroczystość ślubu na własnych zasadach, według swojego scenariusza i gustu.

Suknie ślubne Ochocka Atelier. Kolekcja Ikigai 2022 to ponadczasowe kreacje, w których zakochają się przyszłe panny młode [premiera ELLE]>>

W swojej kolekcji "Love Matters" sięga do lat 70.: czasów beztroskich imprez, świetnego designu i wszechobecnej miłości. Widzimy tutaj nawiązania do nowojorskiego Studia 54, minimalistycznych kreacji Halstona, stylu Bianki Jagger czy Lizy Minelli, powolne wchodzenie w lata 80. (to szczególnie zaznacza się w tkaninach, takich jak połyskliwa satyna, ale i printach panterki, drapowaniach i marszczeniach, watowanych ramionach czy ozdóbach w postaci strusich piór). Na "Love Matters" składa się 10 sukien ślubnych z jedwabiu, obok których ciężko przejść obojętnie.

Mamy tu chociażby suknię "Incredible" z efektownymi dekoltami z przodu i z tyłu, model "Be Fashionable" wykończony strusimi piórami, szlafrokową "Be Wild" czy "Be Tasty" z głębokim dekoltem typu woda, a także pozornie ascetyczną "Be Glorious", która ma odkryte plecy - firmowy znak Wojtkiewicz. 

Premierze kolekcji towarzyszy zachwycająca kampania we wnętrzach Pałacu Poznańskiego w Łodzi, sfotografowana przez Aleksandrę Zaborowską. Suknie ślubne Agaty Wojtkiewicz można znaleźć w dwóch salonach firmowych w Warszawie i Łodzi oraz trzech ślubnych butikach multibrandowych w Polsce, a także licznych concept store’ach za granicą.

Pierścionki zaręczynowe polskich marek autorskich. Najpiękniejsze modele z diamentami, perłami i kolorowymi kamieniami>>

Suknie ślubne Agata Wojtkiewicz 2022 / fot. Aleksandra Zaborowska

Agata Wojtkiewicz - LOVE MATTERS @agatawojtkiewicz

photo: Aleksandra Zaborowska @aleksandrazaborowska

model: Marysia Marecka @mmmarecka

mua+ h: Monika Kropat @zyzy.makeup