Noah Schnapp o miłości Willa

Postać Willa od początku była owiana tajemnicą, chłopiec był zawsze dosyć wycofany i nieśmiały. W czwartym sezonie jego postać odstaje od reszty kolegów właśnie ze względu na brak pierwszej miłości, podczas gdy reszta chłopców przeżywa swoje pierwsze związki i zauroczenia. Uważni widzowie mogli jednak wyczuć, że Will nie jest obojętny w stosunku do wszystkich bohaterów, a twórcy serialu subtelnie sugerowali w kim jest zakochany. 

„To znaczy, w tym sezonie jest całkiem jasne, że Will ma uczucia do Mike'a. Celowo wyciągali to w ciągu ostatnich kilku sezonów” - powiedział Noah- „Nawet w pierwszym sezonie napomykali o tym i powoli, powoli rozwijali tę fabułę. W sezonie 4. grałem postać, która kocha swojego najlepszego przyjaciela, ale zmaga się z niepewnością czy te uczucia zostaną zaakceptowane, czy nie i moja postać jest bardzo zagubiona i czuje jakby nie pasowała do reszty. Will zawsze tak się czuł. Wszyscy jego przyjaciele mają dziewczyny i wszyscy pasują do różnych klubów. Will nigdy tak naprawdę nie znalazł miejsca, w którym mógłby się dopasować. Myślę, że dlatego tak wiele osób przychodzi do mnie i mówi mi, że kochają Willa i tak bardzo z nim rezonują, ponieważ to taki prawdziwy charakter."

mat. prasowe

Noah Schnapp o reakcji widzów na taki rozwój fabuły 

Noah został zapytany jaki był powód, że tak długo ten wątek się rozwijał oraz czy celowo unikał rozmów o seksualności Willa aby uniknąć spoilerów. 

„Tak, myślę, że tak. Oczywiście zostało to zasugerowane w sezonie 1. Tak naprawdę widzowie nie wiedzieli, czy to tylko on dorasta wolniej niż jego przyjaciele? Teraz, kiedy dorósł, uczynili to bardzo realną, oczywistą rzeczą. Teraz jest w 100% jasne, że jest gejem i kocha Mike'a. Myślę, żeto był celowy zabieg i wyszło to pięknie, ponieważ bardzo łatwo jest sprawić, by postać nagle stała się gejem. Byłam właśnie w Paryżu i 40-letni mężczyzna podszedł do mnie i powiedział: „Wow, ta postać Willa sprawiła, że poczułem się bardzo dobrze. Bardzo utożsamiłem się z jego przeżyciami. Dokładnie taki byłem, gdy byłem dzieckiem”- zdradził w wywiadzie dla Variety Noah. 

Aktor podkreśla, że dzięki tak powolnemu rozwojowi akcji, można było doświadczyć prawdziwej podróży bohatera przez dorastanie oraz jego walkę wewnętrzną.