Stephen King znany jest z tego, że lubi dzielić się swoją opinią na temat różnych filmów, seriali czy książek. Wystarczy wejść na jego Twittera, by się o tym przekonać. Inna sprawa, że najsłynniejszy autor literatury grozy w większości poleca rzeczy, które rzeczywiście warto sprawdzić. Kilka portali amerykańskich przejrzało ostatnio jego wpisy z powyższego serwisu, w których King polecał produkcje z Netflixa. W ten sposób powstała ciekawa lista, która zawiera zarówno doskonale znane tytuły („Mindhunter” i „Dom z papieru”), jak i te mniej oczywiste.

Poniżej możecie zobaczyć, co według Kinga warto obejrzeć na Netfliksie:

„Black Summer”

Bohaterami serialu "Black Summer" są ocalali z kataklizmu, którzy próbują się przedostać do wojskowej strefy bezpieczeństwa. Aby tam dotrzeć, muszą stawić czoło hordzie zombie, a także wewnętrznym podziałom. Jaime King występuje w roli matki, która nie cofnie się przed niczym, by odnaleźć swoją zaginioną córkę. Po dołączeniu do grupki amerykańskich uchodźców kobieta mierzy się z nieprzyjaznym światem i podejmuje bezwzględne decyzje podczas najbardziej koszmarnego lata apokalipsy zombie.

„Dracula” (miniserial)

Nowa wersja klasycznej historii prezentuje losy Drakuli od czasów jego młodości w Europie Wschodniej aż po starcia z potomkami Van Helsinga i dalszą przyszłość.

„Fauda” (serial)

Wyśmienity izraelski agent wraca do czynnej służby, by dopaść palestyńskiego bojownika, który teoretycznie miał już nie żyć. Rozpoczyna się chaotyczne polowanie.

„Hotel Beau Sejour” (serial)

Uwięziona na progu zaświatów Kato bada sprawę własnej tajemniczej śmierci w swoim pozornie spokojnym miasteczku, odkrywając szereg powiązanych ze sobą sekretów. 

„Kaliber”

Przyjaciele podróżują do odosobnionej szkockiej wioski na weekendowe polowanie. Gdy jeden z nich przypadkowo zabija dziecko, drugi decyduje się również oddać strzał.

„Cam”

Alice robi kamerkowe pokazy, mając obsesję popularności w Internecie. Gdy kolejny raz nie udaje jej się zalogować na swój profil, odkrywa, że ma swoją replikę.

„Modliszka” (serial)

Seryjna morderczyni zgadza się pomóc w rozwiązaniu tajemnicy serii zbrodni podobnych do jej własnych, ale tylko pod warunkiem współpracy z synem, obecnie policjantem.

„Pine Gap” (serial)

Australijscy i amerykańscy agenci wywiadu zmagają się z wyzwaniami zawodowymi i interpersonalnymi w tajnej bazie Pine Gap.

„The Stranger” (serial)

Gdy nieznajoma zdradza mu szokującą informację na temat jego żony, ojciec rodziny Adam price zaczyna szukać odpowiedzi i wplątuje się w skomplikowaną intrygę.