Z odpowiednią pielęgnacją skóry nie powinno się zwlekać. Już po 20. roku życia zachodzące w niej procesy komórkowe zaczynają powoli zwalniać tempo. Sprzyja temu niestety także spadający stopniowo poziom kolagenu odpowiadającego za jędrność, a także niekorzystne działanie czynników zewnętrznych – zanieczyszczeń i promieniowania UV. Dlatego już od ok. 30. roku życia możemy zauważyć pierwsze zmarszczki. Jednak zamiast przejmować się tą perspektywą, można zacząć działać, czyli poszukać odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Jak wybrać najlepsze?

Naturalne składniki nie tylko w kuchni

W naszej kuchni i codziennym menu przewija się wiele składników roślinnych i owoców, które stanowią bazę preparatów do pielęgnacji urody. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jaką mają one moc i zastosowanie. Producenci kosmetyków chętnie korzystają z tego, co daje natura, aby opracować jak najlepszy w działaniu preparat. Dlatego aż 21 ekstraktów roślinnych można znaleźć np. w Double Serum od Clarins.

Unikalna formuła kosmetyku ma pobudzać witalne funkcje skóry, takie jak:

 • nawilżanie,
 • odżywianie,
 • dotlenianie,
 • regeneracja,
 • ochrona.

Specjaliści marki Clarins odkryli bowiem, że komórki mają zdolność do „mówienia” i „słuchania”, czyli przesyłania między sobą informacji. Gdy dochodzi do zaburzeń w tej komunikacji, skóra zaczyna się szybciej starzeć.

Święta i odmładzająca przyprawa

W składzie intensywnego i skutecznego serum jest obecny między innymi ekstrakt z kurkumy. Przyprawę tę wykorzystuje się nie tylko do potraw, np. zup, mięs czy ryb. Jej najlepsze, bo antyoksydacyjne i odmładzające właściwości doceniono także w przemyśle kosmetycznym. Uzyskany z ekstraktu z kurkumy proszek dodaje się np. do szminek i podkładów do makijażu. Wzmianki o tej niezwykle pożytecznej roślinie odnajdujemy również w Biblii, a wspominają o niej m.in. autorzy starotestamentowej „Pieśni nad pieśniami”. Stanowi też świętą przyprawę Hindusów i jest przez nich używana podczas ceremonii religijnych.

Owocowa moc

Kolejne składniki tworzące aktywne i odmładzające Double Serum to:

 • awokado,
 • kiwi,
 • zielony banan,
 • jagody goji

Pierwszy z owoców już przez Azteków był uważany za święty. Awokado nazywane „amerykańską gruszką” jest bogate w witaminy, minerały, białka i nienasycone kwasy tłuszczowe. Te cenne składniki wykorzystywano przez wiele lat w leczeniu migreny, zaburzeń oddychania i chorób skórnych. Olejek z awokado pomaga w procesie zwiększania produkcji kolagenu, ma też właściwości:

 • nawilżające,
 • regenerujące,
 • przeciwutleniające.

Kiwi jest nazywane „owocem siedmiu witamin”, ponieważ zawiera witaminy A, E, K oraz te z grupy B. Szczególną funkcję pełni jednak witamina C, która m.in. opóźnia proces starzenia się skóry.

Pochodzący z Południowo-Wschodniej Azji banan dziś jest uprawiany w różnych tropikalnych zakątkach świata. Tradycyjna medycyna wykorzystuje jego właściwości, używając jako środka zabliźniającego, z którego ekstrakt pobudza syntezę kolagenu.

Jagody goji docenia się za ich słodki, lekko kwaskowy smak. W Chinach, gdzie głównie rosną ich krzewy, owoce zalecane są m.in.: na:

 • pobudzenie systemu odpornościowego,
 • usprawnienie krążenia,
 • poprawę wzroku.

Badania wykazały, że jagody goji mają właściwości przeciwutleniające. Kosmetologia stosuje ten składnik w celu rewitalizacji skóry.

Moc roślin

Podwójne serum przeciwstarzeniowe ma w swoim składzie ekstrakty roślin, które w pozytywny sposób i w różnym wymiarze oddziałują na organizm. Nasion ostropestu plamistego używa się do detoksykacji organizmu. Z kolei uzyskany z nich olejek, bogaty w kwasy tłuszczowe, w tym omega-6, działa odżywczo i łagodząco na skórę. Dlatego roślina ta również znalazła się w składzie kosmetyku. Wiąże się z nią pewna chrześcijańska legenda. Kiedyś wierzono, że podczas karmienia Jezusa kilka kropel mleka Maryi spadło na ostropest i pozostawiło na nim charakterystyczne białe plamy.

Owies to zboże, z którego robi się kaszę i płatki owsiane. Jednak ma on nie tylko walory odżywcze i lecznicze, ale również kosmetyczne! Poza samymi ziarnami, wykorzystuje się także inne części tej rośliny – ziele, słomę i otręby. Zawierają one cenne substancje, takie jak m.in. flawonoidy, aminokwasy i lipoproteidy. Owies znalazł zastosowanie w kosmetologii ze względu na swoje właściwości nawilżające. Za to dzięki cukrom zawartym w jego ziarnach można idealnie łagodzić podrażnioną skórę.

Język młodości rozszyfrowany!

Innowacyjny skład aktywnego Double Serum potwierdza tezę, że najwięcej korzyści daje nam natura. Skuteczne serum przeciwstarzeniowe dzięki swej dwufazowej formule zapewnia odpowiednią pielęgnację cery po 25. roku życia. Formuła wpływa na system hydrolipidowy na poziomie komórek i tkanek. W połączeniu z silnie działającymi składnikami naturalnymi, rozpuszczającymi się w wodzie lub w tłuszczach, pomaga zwalczać pierwsze oznaki starzenia się skóry. Poza redukcją zmarszczek, wyrównuje koloryt skóry i nadaje jej zdrowy wygląd. Kosmetyk nadaje się do codziennej pielęgnacji cery każdego typu. Nawilża ją, odżywia, dotlenia, chroni i regeneruje – jednym słowem pomaga przedłużyć jej młodość!