Kilka sezonów temu plecaki szturmem wtargnęły na wybiegi i nic nie wskazuje na to, żeby ten trend szybko wyszedł z mody. W 2014 roku projektanci zaskoczyli wszystkich. Uczynili ze znienawidzonego tornistra "must have" sezonu, a sam Karl Lagerfeld pokazał w kolekcji Chanel plecaki pochlapane kolorową farbą.  

Plecaki - trendy wiosna-lato 2014/15

Od tego czasu plecaki przebyły długą drogę i nie mają już szkolnego charakteru. Coraz częściej zamiast eleganckich torebek wybieramy wygodne miniplecaki a la' lata 90. Nosimy je do rockowych ramonesek, dżinsowych kurtek i orientalnych bomberek. To kolejny element, który możemy dołączyć do najtisowego kolażu. Sezon wiosna-lato 2016 i jesień-zima 2016/2017 obfituje w gadżety-symbole z tego okresu. Modne są dopasowane body (najlepiej sznurowane), mom jeans, chokery i bluzki z odsłoniętymi ramionami. 

       

Rebecca Minkoff

Hitem są też skandynawskie plecaki FjallravenPrzez 35 lat Kånken prostował miliony kręgosłupów i stał się jednym z najpopularniejszych produktów marki Fjällräven. Teraz przeżywa prawdziwy renesans. To ulubiony dodatek "geeków" i festiwalowiczów.

Plecaki, kup on-line: