Kim jest Rokh?

Po ukończeniu studiów na kierunkach projektowania odzieży męskiej i damskiej w Central Saint Martins w Londynie, szlify zdobywał w paryskim domu mody Céline pod okiem legendarnej Phoebe Philo. W 2016 roku zaryzykował i założył własną markę ROKH, która szybko zyskała uznanie za innowacyjne połączenie kobiecości i męskości. Wyróżniony nagrodami takimi jak Nagroda Specjalna LVMH Prize w 2018 roku, Hwang kontynuuje przesuwanie granic i redefiniowanie współczesnej mody dzięki swojej charakterystycznej wizji.

"Rokh jest w czołówce nowej fali koreańskich projektantów, których konceptualne, ale łatwe w noszeniu ubrania podbijają obecnie modę. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować wyselekcjonowaną edycję adaptowalnych klasyków garderoby od projektanta Rok Hwanga i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak nasi klienci je noszą" - mówi Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny i szef działu projektowania odzieży damskiej w H&M.

Rokh x H&M kolekcjamat. prasowe H&M

Rokh x H&M: ubrania, które można personalizować zależnie od humoru

Składająca się z 58 starannie wyselekcjonowanych elementów kolekcja pozostaje wierna DNA projektanta, oferując po cichu przewrotne, ale nadające się do noszenia podstawy garderoby. Opowiadając o swoim procesie projektowania, Hwang wyjaśnił The New York Times w 2019 roku: "Lubię brać coś, co już istnieje i nadawać temu nowy kształt i znaczenie".

Od dwuwarstwowych trenczów po gorsetowe topy i przerobione spodnie, kolekcja oferuje wszechstronne elementy, które można układać warstwowo, przerabiać, a nawet nosić tył na przód. Dzięki odpinanym i regulowanym elementom, takim jak obszycia na rzepy i szwy zapinane na guziki, każdy element zachęca użytkowników do eksperymentowania i tworzenia własnych stylów.

mat. prasowe H&M

"Zawsze koncentruję się na tym, aby moje kolekcje były jak najbardziej ponadczasowe, a jednym ze sposobów na to są dostosowywane detale" - powiedział Hwang na łamach H&M Magazine. "Jedną z moich największych przyjemności jest obserwowanie, jak ludzie interpretują moje ubrania na swój własny sposób".

Kolekcja, obejmująca modę damską, męską i akcesoria, pojawi się w wybranych sklepach i online na hm.com 18 kwietnia.