Film „Planeta Singli” z 2016 roku, choć mocno wpisywał się w szablon standardowej komedii romantycznej i raczej nie oferował widzom niczego szczególnie nowatorskiego, to jednak mógł się pochwalić naprawdę dobrym wynikiem oglądalności. Na tyle dobrym, że szybko podjęto decyzję o stworzeniu drugiej, a potem trzeciej części, która zamknęła historię Ani (Agnieszka Więdłocha) i Piotra (Maciej Stuhr).

Planeta Singli. Osiem historii – o czym jest?

Na filmowej trylogii historia „Planety Singli” się jednak nie skończyła. Na zlecenie stacji Canal+ powstała bowiem serialowa antologia składająca się z ośmiu odcinków, które choć mają różnych bohaterów, to łączy je wspólny motyw – poznali się oni dzięki aplikacji randkowej. W opisie przygotowanym przez dystrybutora czytamy:

Nowa serialowa „Planeta Singli” to cykl ośmiu historii, które z humorem opowiadają o wszystkich stronach internetowego randkowania. Każdy z odcinków portretujących współczesny świat miłosnych wzlotów i upadków, pokazany będzie oczami innego reżysera. Historie stanowią zamkniętą całość, a bohaterów różni wiek, pochodzenie i motywacja do rozpoczęcia poszukiwań miłości online. To właśnie te, czasem słodko-gorzkie, czasem bawiące do łez lub wzruszające opowieści są bliskie prawdziwemu życiu. Każdy będzie mógł się z nimi utożsamić, bo miłość ma różne oblicza.

Planeta Singli. Osiem historii – obsada

Każdy z ośmiu odcinków zaznacza swoją odrębność nie tylko osobną historią. Za każdym razem za kamerą stawał inny reżyser lub reżyserka. Za reżyserię poszczególnych filmów odpowiadają:

  • Aleksandra Terpińska,
  • Julia Kolberger,
  • Aleksander Pietrzak,
  • Maciej Kawalski,
  • Kuba Czekaj,
  • Michał Chaciński,
  • Mateusz Głowacki,
  • Michał Marczak.

W całej serii na ekranie pojawiło się aż 168 aktorów i aktorek. W rolach głównych widzowie można zobaczyć między innymi Izabelę Kunę, Bartłomieja Topę, Piotra Witkowskiego, Hannę Konarowską-Nowińską, Filipa Pławiaka, Mariannę Linde, Mateusza Damięckiego, Zofię Wichłacz, Zdenka Piškulę, Vitalika Havrylę, Maszę Wągrocką. Antoniego Królikowskiego, Konrada Eleryka, Marię Maj, Witolda Dębickiego, Macieja Damięckiego oraz Jana Sobolewskiego i Sallie Harmsen.

PRZECZYTAJ TEŻ: Co oglądać w czasie świąt? Propozycje ELLE MAN! [CANAL+]

Producentami serii są Radosław Drabik i Michał Chaciński, którzy stali za sukcesem kinowego pierwowzoru produkcji. Trzy odcinki były realizowane za granicą w Wiedniu, Pradze i Amsterdamie.

Serial „Planeta Singli. Osiem historii” można oglądać na antenie Canal+ lub w serwisie canalplus.com.