Pamiętacie jeszcze o Multi Pochette od Louis Vuitton i Prada Re-Edition? Od czasu największego boom'u na te modele zdążyłyśmy zakochać się już m.in. w Jackie domu mody Gucci i Hourglass projektu Balenciaga. It-bags mają w końcu to do siebie, że ich popularność nagle wzrasta i równie szybko gaśnie. Z torebką, którą w Paryżu pokazała Bella Hadid, może być nieco inaczej - jest szansa, że ten model zostanie z nami na dłużej. 

Bella Hadid podczas tygodnia mody w Paryżu

W tym look'u wszystko się zgadza. Od denimowego gorsetu, przez dresy z luźnymi, obszernymi nogawkami, aż po akcesoria: workery, naszyjniki z dużymi kryształami i okulary z prostokątnymi szkłami w wąskiej oprawie - Bella Hadid opuściła pokaz mody Balenciaga przy 10 Avenue George V w najbardziej trendy stylu z możliwych. W dłoni trzymała czerwony goździk, z którym chętnie pozowała paparazzi, choć to i tak nie ten element przyciągnął najwięcej uwagi. Spójrzcie tylko na jej torebkę! 

Le Cagole

Model, który z miejsca pokochały wszystkie fashionistki to Le Cagole projektu domu mody Balenciaga. Jest idealnym połączeniem wiecznie modnej bagietki i modelu Motorcycle, który zadebiutował 20 lat temu, a który do dziś - mniej lub bardziej skrycie - uwielbiamy.

Z motocyklową torebką Balenciaga, która miała przetrwać wszystko, nie rozstawała się Kate Moss, Nicole Richie i Mary Kate Olsen. Nie krzyczała "designer", nie była obszyta monogramem, nie miała wygórowanej ceny i była wystarczająco duża, żeby zyskać miano ponadczasowej. Od 2001 roku Motorcycle Bag ewoluowała wielokrotnie, choć jej młodsze siostry nigdy nie zyskały tak dużej rzeszy fanek, jak inspirowana kultowym modelem nowość Le Cagole. 

Le Cagole spełnia wszystkie wymagania nowoczesnych it-girls - jest mała, ale wystarczająco pakowna, w swoim kroju łączy baguettecroissant, wpisuje się w trend nostalgii i motocrossu, a do tego jest charakterna, jak żadna inna. 

Le Cagole dostępna jest w różnych rozmiarach i wielu wersjach kolorystycznych - od cukierkowego różu, przez biel, kanarkową żółć i morski błękit. Cena? 1250€. 

Czytaj też: Balenciaga haute couture jesień-zima 2021/2022. To pierwsza taka kolekcja tego domu mody od 53 lat>>