W naturalnym tonie 

Twarze modelek prezentujących kolekcję haute couture marki Dior zazwyczaj wyglądają bardzo naturalnie. Tworząc makijaż inspirowany tym z pokazu postaw na krem BB lub CC, niż na podkład. Do nałożenia produktu użyj palców - ciepło dłoni sprawi, że lepiej wtopi się w cerę i będzie wyglądać bardzo naturalnie. Decyduj się raczej na delikatnie kryjące, rozświetlające formuły i nie używaj pudru. Jeśli musisz ukryć zmiany skóry, nałóż miejscowo korektor. 

Z drobinami

Bazą makijażu powiek, który wykonali makijażyści marki Dior Makeup jest połysk. Wybierz cień w kolorze najbardziej zbliżonym do odcienia Twojej skóry. Unikaj produktów brokatowych - decyduj się raczej na dobrze zmielone drobinki i perłowe wykończenia. Kosmetyk możesz nanieść na powiekę ruchomą palcem i rozetrzeć w załamaniu oraz pod łukiem brwiowym przy pomocy puchatego pędzelka. Odrobinę rozświetlającego cienia nanieś także w wewnętrzny kącik oka.

Miękka kreska

Jednym z najważniejszych elementów makijażu powieki inspirowanego ostatnim pokazem Diora jest czarna kreska. I choć na początku wizja jej namalowania może odstraszać, w tym makijażu jest to bardzo proste, bo ma tu dokładnych, ostrych zakończeń. Do stworzenia takiej kreski będziesz potrzebowała miękkiej kredki i precyzyjnego pędzelka lub eyelinera o półmatowym lub satynowym wykończeniu. Nałóż kosmetyk na górą powiekę zaczynając w miejscu, które najbardziej odpowiada jej kształtowi. Jeżeli masz opadającą powiekę - zacznij bliżej wewnętrznego kącika oka i wyciągnij ją ku górze. Kreskę zrób także na dolnej powiece. Poprowadź ją równolegle do tej pierwszej pozostawiając między nimi wolną przestrzeń i wychodząc z zewnętrznego kącika oka. 

Złoto, szampan, miedź

Kolej na najbardziej zaskakujący składnik tego look'u - trzecią, metaliczną kreskę. Do jej zrobienia możesz wykorzystać cień lub kredkę i precyzyjny pędzelek lub eyeliner. Kolor? Peter Philips tworząc makijaż wybiegowy zdecydował się na odcień starego złota, ale najbardziej uzasadnione będzie wykorzystanie koloru najbardziej pasującego do Twojej karnacji. Produktem wypełnij pustą przestrzeń pomiędzy stworzonymi wcześniej czarnymi kreskami. 

Delikatnie 

Makijaż powieki w tak nowoczesnym wydaniu wcale nie potrzebuje dodatkowego akcentu w postaci wyrazistych rzęs. Wystarczy, że raz pokryjesz je dokładnie tuszem. Pamiętaj, żeby nie nakładać kosmetyku na dolne rzęsy.

Wysoki połysk 

Na usta nałóż błyszczyk w kolorze zbliżonym do naturalnego lub bezbarwny. Unikaj produktów z widocznymi drobinkami. 

Tylko żel 

Brwi podkreśl bezbarwnym tuszem wyciągając je jak najbardziej do góry - nigdy w dół. Dzięki temu makijaż nabierze dodatkowej lekkości i będzie wyglądał bardziej dziewczęco.