Obie marki mają naprawdę wiele wspólnego. Od bogatej historii i reputacji w zakresie innowacji po najnowocześniejsze technologie, potężny i niezależny sposób myślenia oraz talent do doskonałości w projektowaniu. Od ponad pół wieku ich historie przecinały się w zawiły, intrygujący sposób.

Edouard Heuer i Ferdinand Porsche byli wizjonerami i pionierami, których dokonania na zawsze odmieniły wybrane przez nich dziedziny. Heuer był odpowiedzialny za pierwszy stworzony chronograf zaś Porsche wynalazł elektryczny silnik piasty koła. Oba te osiągnięcia zdobyły medale na Targach Światowych, które odbyły się w Paryżu w odstępie 11 lat. Heuer został uhonorowany w 1889 roku, a Porsche zaprezentował pierwszy Lohner-Porsche Electromobile z zastosowaniem tej innowacji na Expo w Paryżu w 1900 roku. Jednak prawdziwą podstawą sukcesu nowej współpracy są potomkowie ojców założycieli marek.

Syn Ferdynanda Porsche, Ferdinand Anton Ernst zwany „Ferry”, dołączył do biura inżynierskiego swojego ojca w 1931 roku w wieku 22 lat i założył w 1948 roku markę samochodów, która nosi rodowe nazwisko. Na przestrzeni kilku lat nazwa Porsche wiązała się z sukcesami na torach wyścigowych na całym świecie - w tym ze zwycięstwem w klasie Carrera Panamericana w 1954 r. Na cześć udanego udziału Porsche nazywa swój najpotężniejszy silnik „Carrera”. Prawnuk Edouard’a Heuer’a, Jack, przez dziesięciolecia prowadził rodzinną firmę. W 1963 roku stworzył pierwszy chronograf Heuer Carrera, zaprojektowany tak, aby rzut oka wystarczył kierowcom na podanie godziny w ferworze akcji.Ten przełomowy zegarek oraz najpotężniejszy silnik Carrera Porsche połączyły Porsche i Heuer’a – uosabiając ambicję, szybkość i doskonałość techniczną.

Teraz efektem współpracy jest wyjątkowy zegarek, który już niedługo pojawi się na rynku. TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph to doskonały przykład koordynacji, współdziałania i współpracy. Oparty na Carrera Sport Chronograph firmy TAG Heuer, z charakterystyczną skalą tachometru wygrawerowaną na bezelu, wprowadza szereg funkcji inspirowanych esencją projektowania Porsche. Niezwykłe połączenie dwóch ikon wydajności, jakości i innowacyjności, chronograf ten stanowi płynne powiązanie świata Porsche z TAG Heuer, odzwierciedlając doskonałość obydwu marek bez osłabiania istoty którejkolwiek z nich. Efekt asfaltu na tarczy, stworzony specjalnie dla tego zegarka, doskonale wyraża zamiłowanie do drogi, a cyfry arabskie sugerują cyfry na desce rozdzielczej znakomitych samochodów sportowych Porsche.