„Krwawy” peeling The Ordinary śmiało można nazwać fenomenem. Codziennie polecają go sobie dziewczyny na grupach facebookowych o pielęgnacji, a każdy jego drop wyprzedaje się w mniej niż godzinę. W polskim internecie niezwykle trudno kupić go w pierwotnej, niskiej cenie – ze względu na ogromny popyt, dostępne sztuki sprzedawane są na serwisach aukcyjnych za zawrotne sumy (buteleczka potrafi kosztować 109 złotych, podczas gdy oryginalna cena to nieco ponad 30 zł!). W takiej sytuacji są dwa wyjścia: kupno peelingu przez stronę producenta Deciem.com, gdzie zazwyczaj jest dostępny (zapłacisz za kosmetyk tyle, ile kosztuje w Polsce – jedyny mankament to dłuższy czas dostawy) lub sięgnięcie po zamiennik. Tylko jaki? Wbrew pozorom, można znaleźć na polskim rynku produkty o bardzo podobnych właściwościach.

Jak działa „krwawy” peeling The Ordinary?

Zacznijmy jednak od rozłożenia kultowego peelingu TO na części pierwsze. Co zadecydowało o jego olbrzymim sukcesie? Konkretny skład gwarantujący świetne efekty za niską cenę. Siłą AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution jest zawartość silnych kwasów w wysokim stężeniu, które do niedawna było zarezerwowane tylko dla produktów profesjonalnych. Dzięki temu kosmetyk działa bardzo skutecznie już od pierwszej aplikacji. Kompleks kwasów AHA (kwas glikolowy, mlekowy, winowy, cytrynowy) w połączeniu z kwasem BHA (salicylowym) złuszcza wierzchnie warstwy naskórka, penetruje w głąb porów i oczyszcza skórę z zaskórników. Działa też antybakteryjnie, przeciwzmarszczkowo (to zasługa przede wszystkim kwasu glikolowego) i rozjaśniająco. Przy regularnej aplikacji peeling wyrównuje fakturę skóry, poprawia jej koloryt i ogranicza powstawanie niedoskonałości. Pośrednio wypływa też na zwiększenie poziomu nawilżenia skóry. Krwistoczerwony, burgundowy kolor peelingu to zasługa obecnych w składzie ekstraktów roślinnych, m.in. z liści pieprzu tasmańskiego i wyciągu z marchwi.

Ze względu na moc działania, The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution trzeba wprowadzać ostrożnie do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Za pierwszym razem nie należy trzymać go na skórze dłużej niż 6 minut i nie stosować częściej niż raz w tygodniu. Gdy cera się przyzwyczai, można wydłużyć czas stosowania peelingu do 10 minut.

Czym zastąpić „krwawy” peeling The Ordinary? 3 zamienniki

Jeśli nie chcesz czekać długo na przesyłkę, a bardzo zależy ci na uzyskaniu takich samych efektów jak po peelingu TO, wypróbuj te 3 kosmetyki. Ich skład nie zawsze jest taki sam jak w przypadku AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution, ale gdy zadbasz o systematyczność, rezultaty stosowania będą bardzo zbliżone.

Zamienniki peelingu The Ordinary: Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution

Kosmetyk Revolution Skincare do złudzenia przypomina swój odpowiednik The Ordinary. Ma (prawie) taką samą nazwę oraz skład z tą samą ilością alfa-hydrokwasów i 1,5% kwasu salicylowego. Można kupić go na Asos.com (choć tu też występują braki magazynowe), a także w kilku polskich drogeriach internetowych.

Zamienniki peelingu The Ordinary: Eveline Glycol Therapy Kwasowa kuracja peelingująca

W portfolio polskich marki także znalazł się całkiem niezły zamiennik The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution. Wyraźnie inspirowany tym produktem kosmetyk Eveline ma identyczny skład (30% kwasów AHA + 2% BHA), ze szczególnym uwzględnieniem kwasu glikolowego (10%). Nawet kolor peelingu nie różni się mocno od oryginału. Jedynie cena jest inna – za Eveline Glycol Therapy zapłacisz nieco ponad 20 złotych.

Zamienniki peelingu The Ordinary: Bielenda Professional Acid Booster Żelowy peeling z kwasami AHA i PHA 9%

Już nie czerwony i nie z kwasem BHA, lecz PHA – poza tym peeling Bielendy nie różni się mocno od produktu The Ordinary. Marka postanowiła wykorzystać w swojej formule łagodniejszy kwas laktobionowy należący do grupy PHA, dzięki czemu kosmetyk nadaje się nawet do wrażliwej i naczynkowej cery (czego nie można powiedzieć o Peeling Solutions). To może być dobry wstępniak do kuracji silniejszymi kwasami. Kupisz go w drogeriach Rossmann za niecałe 45 złotych.

Sprawdź: Kwasy na twarz - rodzaje i efekty zabiegów. Jak stosować kwasy w domu?