Makijaż na święta: brokat

Najważniejszy trend w makijażu na zimę 2018, który spokojnie możecie przetestować podczas świąt? Brokat. Obojętnie czy pokryjecie nim powieki (jak modelki na pokazie Genny), czy obsypiecie brokatem policzki (Preen) - najmodniejszy makijaż na święta wykonacie właśnie  z pomocą srebrnego mieniącego się proszku. By go nałożyć na skórę, wcześniej pokryjcie ją warstwą tłustego kremu (sprawdzi się np. kultowy Elizabeth Arden, Eight Hour Cream) albo specjalną bazą. Pamiętajcie, żeby wasz make up nie powinien wyglądać zbyt karnawałowo i wieczorowo, dlatego usta pozostawcie sauté i zrezygnujcie zupełnie z maskary. 

Makijaż z pokazu Genny / fot. Imaxtree

Makijaż na święta: czerwona szminka

Najbardziej klasycznym świątecznym makijażem są czerwone usta (w końcu to jeden z kolorów, obok złotego i zieleni, nieodłącznie związany właśnie ze Świętami Bożego Narodzenia). W 2018 roku najmodniej jest sięgnąć po szminkę w odcieniu wina Bordeaux albo wybrać karminową pomadkę. Modelki na pokazie marki Self Portrait miały z kolei usta ombre - ich środek makijażyści pokryli bordową szminką i delikatnie ją roztarli by uzyskać efekt subtelnego przejścia tonalnego. Najczęściej przy tak wyrazistych ustach, najlepiej jest pozostawić naturalne powieki i rzęsy (koniecznie sprawdźcie zdjęcia z pokazu Rochas!). Jeśli już koniecznie chcecie na święta pomalować oczy, wybierzcie perłowy delikatnie biały cień z rozświetlającymi drobinkami (Each x Other) i nie zapominajcie zadbać o aksamitne wykończenie waszej skóry.

Makijaż z pokazu Colovos / fot. Imaxtree

Makijaż na święta: czerwona kreska

Klasyczny czarny eyeliner albo czarną kredkę zamieńcie w święta na tę w odcieniu szkarłatu. Obrysujcie nią zarówno dolną, jak i górną powiekę (zobaczcie, jak to zrobili makijażyści na pokazie Dior) albo zdecydujcie się na kocie oko w stylu make upu pokazywanego na pokazie Calvin Luo. Tak jak w przypadku czerwonych ust, tak i przy mocno podkreślonym oku, resztę makijażu pozostawcie delikatną i bardzo naturalną. 

Makijaż z pokazu Dior / fot. Imaxtree

Makijaż na święta: blask

Piękny makijaż idealny na święta 2018 wypatrzyłyśmy też na pokazie Fendi. Makijażyści włoskiego domu mody w kącikach oczu modelek nałożyli perłowy cień do powiek w odcieniu kości słoniowej. To trik, który rozświetli waszą twarz, ukryje zmęczenie i optycznie powiększy oko.

Makijaż z pokazu Fendi / fot. Imaxtree