Zara, H&M, Topshop, Reserved - większość z nas kupuje ubrania i dodatki w znanych sieciówkach. To dzięki tym markom wielu konsumentów może dostać w niskiej cenie sukienki, buty, torebki itd. inspirowane najnowszymi trendami w modzie. A wszystko dzięki polityce fast fashion - co 2-3 tygodnie w sklepach pojawiają się nowe kolekcje. Ich tajemnica sukcesu? Są szybcy i tani. Niestety to prowadzi do tego, że fabryki są usytuowane w krajach trzeciego świata. A pracownikom płaci się przysłowiowe grosze. Wielkie konsorcja zarabiają na tym miliony zarówno w złotówkach, jak i dolarach. Co więcej, za tym modelem biznesowym stoją... mężczyźni! To oni trafiają na listę najlepiej zarabiająch i wpływowych biznesmenów. O kim mowa?

Stefan Persson: prezes H&M, do jego rodziny należy szwedzka sieciówka. Najbogatszy człowiek w Szwecji.

Tadashi Yanai: założyciel i szef Fast Retailing, do którego należy m.in. Uniqlo. Jeden z najbogatszych biznesmenów w Japonii.

Amancio Ortega: założyciel holdingu Inditex (Zara, Zara Home, Massimo Dutti, Bershka, Oysho, Pull and Bear, Stradivarius oraz Uterqüe). Najbogatszy człowiek w Europie, nr 2 na liście Forbesa dotyczącej światowych miliarderów.

- rodzina Brenninkmeijer: to do nich należy C&A. Najbogatsza rodzina w Holandii.

- rodzina Westonów: irlandzcy właściciele domu towarowego Selfridges oraz marki Primark.

- Marek Piechocki: prezes zarządu, twórca i założyciel LPP (Reserved, Mohito, Tallinder, Sinsay, Cropp, House). W 2013 roku uznany przez magazyn Harward Business Review za najskuteczniejszego CEO w Polsce.

- sir Philip Green: prezes Arcadia Group Ltd. (Topshop, Topman, Miss Selfridge, Burton, Evans, Dorothy Perkins, Wallis).