Znana ze świetnych ról w filmach kostiumowychKeira Knightley zmierzy się z rolą Gabrielle "Coco" Chanel i tym samym dołączy do grona aktorek, które zagrały tę niezwykłą francuską projektantkę (a są to m. in. Anna Mouglalis i Audrey Tautou).

KeiraKnigtley wystąpi w produkcji wyreżyserowanej przez dyrektora kreatywnygo Chanel, czyli Karla Lagerfelda! Brytyjka od dawna jest związana z francuskim domem mody: należy do grona muz niemieckiego projektanta, wystąpiła w kampanii reklamowej perfum Coco Mademoiselle oraz pozowała do albumu "The Little Black Jacket".

Krótkometrażowa produkcja o tytule "Once Upon A Time", w której pojawi się Keira Knightley ma na celu uczczenie setnej rocznicy powstania pierwszego sklepu Chanel w portowym miasteczku o nazwie Deauville. W rozmowie z serwisem WWD Knightley przyznała, że początkowo sądziła, że będzie to film niemy i że Karl Lagerfeld liczy na naturalność oraz improwizację u swoich aktorów.

W czarno-białym filmie zobaczymy m. in. Stellę Tennant (jako Lady de Grey), Saskię de Brauw (Vita Sackville-West), Tallulah Harlech i Lindsey Wixson. Premiera odbędzie się w Singapurze ósmego maja, dzień przed pokazem kolekcji cruise w ogrodach botanicznych w Loewen Cluster.

Keira Knightley jako Coco Chanel:

Zobacz: "Once Upon A Time", czyli Keira Knightley jako Coco Chanel >>