O tej scenie słyszeliśmy od dawna. 23-letnia Katherine Langford miała wcielić się w dorosłą córkę Tony’ego Starka, Morgan. Tony Stark po pstryknięciu palcami, które doprowadziło do jego śmierci, miał następnie trafić do świata dusz, gdzie spotkałby starszą wersję swojej latorośli. Sensem tej sceny było to, aby Morgan wybaczyła bohaterowi i mogła mu podziękować.

Twórcy wyjawili, że zdecydowali się jednak usunąć ten fragment. Jeden z reżyserów filmu, Anthony Russo, przyznał, że podczas pokazywania bazowej wersji filmu, publiczność nie zrozumiała go. „Stwierdziliśmy, że nie czujemy emocjonalnego związku ze starszą wersja jego córki. Nie rezonowała z nami na poziomie emocjonalnym” – wytłumaczył w jednej z rozmów.

Inna sprawa, że ta sekwencja sprawia wrażenie powtórki sceny Thanosa z końca „Avengers: Wojna bez granic”. Teraz wiemy, że bracia Russo podjęli słuszną decyzję, bowiem scena z Langford jest po prostu zła i zupełnie nie pasuje do filmu. Marvel zdecydował się ją opublikować na platformie Disney+ wraz z filmem.

ZOBACZ TEŻ: „Avengers: Koniec gry” – najlepszy film MCU czy jednak rozczarowanie? Oto ranking 22 filmów według ich jakości

Jak wiadomo póki co serwis streamingowy Disneya nie jest dostępny w Polsce, więc nie mamy możliwości obejrzenia zarówno samego filmu, jak i wszystkich materiałów dodatkowych, które tam się znajdują. Za możliwość obejrzenia usuniętej sceny możemy podziękować użytkownikom z USA, którzy umieścili ją w mediach społecznościowych. Możecie ją zobaczyć poniżej:

 

Avengers: Koniec gry” – rekordy

Przypomnijmy, że „Avengers: Koniec gry” to film, któremu udało się pobić masę rekordów. Podczas otwarcia obraz zarobił niebotyczne 1,2 mld dolarów na świecie, a 350 mln w samych Stanach Zjednoczonych. Był to film, który najszybciej dobił do zysku 1,5 mld (8 dni), 2 mld (w 11 dni) i 2,5 mld dolarów (20 dni). Jednak najważniejszym osiągnięciem produkcji to uzyskanie miana najbardziej dochodowego filmu wszech czasów. „Avengers: Koniec gry” zarobił ostatecznie 2,798 mld dolarów, bijąc o 10 mln wyników poprzedniego rekordzistę, czyli „Avatara (2,788 mld). Oczywiście gdy uwzględnimy inflację, to dzieło Marvela nie jest na pierwszym miejscu. Od wielu dekad niepodzielnie rządzi „Przeminęło z wiatrem” z 1939 roku. Przychód z inflacją (w USD) tego filmu wynosi 3 728 000 000. „Koniec gry” plasuje się dopiero na 5. miejscu.