W kategorii ,,zaręczyny" diamenty Tiffany & Co. niezmiennie pozostają obiektami pożądania numer jeden. Pomimo że luksusowy jubiler posiada bogatą ofertę obrączek ślubnych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, kolekcja pierścionków zaręczynowych Tiffany nie odpowiadała wymaganiom mężczyzn... aż do dziś.

Pierścionki zaręczynowe gwiazd. Najpiękniejsze, najdroższe i najsłynniejsze w historii

Tiffany & Co. stworzy pierścionki zaręczynowe specjalnie dla mężczyzn

Skąd w ogóle pomysł na kolekcję dedykowaną mężczyznom? Jak tłumaczy jubiler, sam projekt zbiega się w czasie wraz ze wzrostem małżeństw osób tej samej płci oraz powstawaniu kolekcji gender fluid zarówno w modzie, jak i sektorze beauty. Marka, która dopiero od nieco ponad trzech miesięcy należy do LVMH, poinformowała, że pierścionki zaręczynowe dla kobiet stanowiły jedynie 26% jej całkowitych przychodów w ubiegłym roku.

Jak będzie wyglądała kolekcja ,,The Charles Tiffany Setting"?

Pierwsze zaręczynowe projekty Tiffany & Co. dla mężczyzn będą dostępne w wersjach: platynowej i tytanowej. W projektach odrzucono wygląd tradycyjnych obrączek ślubnych na rzecz współczesnych sygnetów. Kontury podkreślają nowoczesny charakter pierścionka, a diament znajdujący się w samym centrum konstrukcji nawiązuje do dziedzictwa marki.

W ramach zobowiązania jubilera, każdy kamień z kolekcji zostanie dostarczony ze specjalnym certyfikatem rzemieślniczym, który zawiera informacje dotyczące pochodzenia diamentu, a także takie szczegóły jak: szlif, polerowanie, klasa czy jakość.

Kolekcja „The Charles Tiffany Setting” będzie dostępna w sprzedaży od maja 2021 roku na Tiffany.com.

Suknie i dodatki ślubne z polską metką: Moye Bridal 2021. Te modele pokochają fanki minimalizmu i projektów, które nigdy się nie zestarzeją