"Modern princess" - tak w dwóch słowach najlepiej można określić kolekcję, którą zaprezentowało właśnie Juliette Atelier. Sezon 2022 to dla projektantki Joanny Kubiak, która założyła swoją markę w 2005 roku, moment hołdu złożonego królewskiej estetyce i zarażenie fascynacją klimatem royal. Z jednej strony nie brakuje tutaj zdobień, aplikacji i bogactwa - z drugiej to wciąż dobrze znane pannom młodym klasyczne fasony, elegancja w uniwersalnym stylu i precyzja wykonania, która jest jednym ze znaków rozpoznawczych Juliette Atelier. "Najwyższy poziom kunsztu krawieckiego i autorska szwalnia zlokalizowana w Polsce pozwalają na stworzenie całkowicie unikalnych modeli oraz projektów na indywidualnie zamówienie. W tym roku marka świętuje swoje 16. urodziny i tym samym jest jedną z najdłużej działających marek na polskim rynku ślubnym" czytamy w informacji prasowej przesłanej przez markę.

Pierścionki zaręczynowe polskich marek autorskich. Najpiękniejsze modele z diamentami, perłami i kolorowymi kamieniami>>

Wróćmy jednak do samej kolekcji: mamy tutaj głębokie dekolty w kształcie litery "V", ręczne hafty zestawione z prostym dołem sukni, cienkie makaronikowe ramiączka, mieniące się koraliki na rękawach, koronki ukryte pod warstwą delikatnego tiulu. Sukniom o dość klasycznych krojach towarzyszą krótka sukienka z jedwabnej organzy, satynowa slip dress o długości maxi, a także... biały damski garnitur, przepasany wstążką w talii, który będzie świetną alternatywą dla ślubnej kreacji.

Powstała także kampania, którą została sfotografowana przez Sylwię Kiertowicz w dworze Dawidy. Ten historyczny budynek z 1773 roku był dawniej miejscem, w którym wypoczywał sam cesarz Wilhelm II z rodziną. Dziś wciąż utrzymany jest w stylu baroku holenderskiego, co nadało całej sesji filmowo-artystycznego klimatu. A ten doskonale dopowiedział tajemniczą historię panny młodej na chwilę przed tym, jak stanie na ślubnym kobiercu i wypowie sakramentalne "TAK"

Suknia ślubna Ariany Grande to hołd oddany Audrey Hepburn? Ta minimalistyczna i elegancka kreacja robi furorę na Instagramie>>

Całą kolekcję sukien ślubnych Juliette Atelier 2022 obejrzycie w naszej galerii. 

Fotograf: Sylwia Kiertowicz 
Modelka: Maria Janaszek /Selective Models
Makijaż i włosy: Katarzyna Olkowska 
Asystent: Karolina Tobiaszewska