Niezależnie od tego, jak dużą uroczystość planujecie, ile gości zaprosicie i jaki charakter ma mieć celebracja waszego ślubu, odpowiednie miejsce to coś więcej niż ładna oprawa dla najważniejszego dnia waszego życia. Miejsce nadaje klimat całej imprezie. Inaczej przeżywa się imprezę zorganizowaną na oświetlonej kryształowymi żyrandolami sali balowej, inaczej przyjęcie na nastrojowym zewnętrznym patio, a jeszcze inaczej ślub na plaży nad brzegiem morza. Jak więc znaleźć przestrzeń idealną dla was i waszych bliskich?

Fot. Bujak Studio

Porozmawiaj z wedding plannerem albo… z partnerem

Zanim zaczniesz rozglądać się za wymarzonym miejscem, zasięgnij opinii profesjonalisty albo razem z narzeczonym przegadajcie, jaką macie wizję waszego wielkiego dnia. Czego oczekujecie, na czym najbardziej wam zależy, z czego nie wyobrażacie sobie zrezygnować, a co możecie odpuścić? I najważniejsze: jaki klimat ma mieć wasz ślub, a następnie impreza dla gości. Chcecie intymnej, kameralnej kolacji bez tańców, hucznego wesela na sali balowej, a może koktajlowego przyjęcia na zewnątrz? Macie mnóstwo opcji. Zawodowy konsultant ślubny na pewno pomoże wam najlepiej ukierunkować wasze oczekiwania, ale razem też dacie radę.

Wybierzcie miejsce, które współgra z waszą wizją

To może oczywiste, ale miejsce waszych zaślubin i przyjęcia musi pasować do waszych oczekiwań. To znaczy, także do was. Nie wszystkie przestrzenie będą się wam podobać tak samo, nie każdą „poczujecie” od razu. Choć wesela często kojarzą się z blichtrem i elegancją, nie odnajdziecie się na sali balowej, jeśli to zupełnie nie wasz styl. Warto znaleźć miejsce, które oferuje kilka różnych opcji przyjęć. Ze względu na sytuację na świecie, dużo zyskują lokalizacje, które umożliwiają nie tylko organizację mikro przyjęć, ale też ceremonii pod gołym niebem czy imprez przynajmniej częściowo odbywających się na zewnątrz. Miejscem, które świetnie łączy te możliwości jest Raffles Europejski Warsaw.

Ten miejski hotel z ponad 100-letnią historią, przesiąknięty duchem przedwojennej świetności, a jednocześnie oferujący nowoczesne rozwiązania dla swoich gości, będzie idealnym dopełnieniem waszych ślubnych przeżyć.

Możecie tu kompleksowo zorganizować wymarzony ślub - począwszy od ceremonii zaślubin w klimatycznej, intymnej oazie, jaką jest położony na dziedzińcu hotelu Pavilion, poprzez skrojone na miarę waszych potrzeb przyjęcie (kameralną kolację na patio, cocktail party w apartamencie Royal Europejski czy huczne wesele z tańcami do białego rana na sali balowej), na zakwaterowaniu gości ze śniadaniem kolejnego dnia, skończywszy. Wszystko to w połączeniu ze świetną, ekologiczną kuchnią i doskonale zaprojektowanymi wnętrzami z modernistyczną sztuką w tle, autorską cukiernią i obsługą, która pomoże wam przeżyć wasz wielki dzień naprawdę wyjątkowo. Brzmi jak doskonałe miejsce na wesele marzeń, prawda?

Zawsze bierzcie pod uwagę wasz budżet

I dorzućcie do niego coś na zapas na tzw. nieprzewidziane wydatki. Organizacja ślubu to wyzwanie i często zdarza się, że pewne rzeczy końcowo kosztują więcej niż zakładamy. Wystarczy zresztą, że zamiast dostępnych na sali dodatków zdecydujecie się na wypożyczenie własnych, wynajęty zespół jednak policzy wam więcej, a samochód, którym mieliście jechać do ślubu się zepsuje i, zanim odzyskacie poniesione koszty, w ostatniej chwili będziecie musieli zapłacić za inny. Możecie uniknąć tego typu przygód tylko poprzez planowanie i, oczywiście, dokładne ustalenie budżetu z wybranym miejscem.

Weźcie pod uwagę koszt „za talerzyk”, ale też dodatkowe rzeczy: dekoracje, kwiaty, oprawę muzyczną, zimny bufet, open bar. Większość lokali ma gotowe oferty ślubne i oferuje pakiety w różnych opcjach cenowych, ale to wy musicie zdecydować, co ostatecznie chcecie mieć na swoim przyjęciu, a co nie. Nie bójcie się prosić o szczegóły oferty i pytać, co jest wliczone w cenę, a za co musicie dodatkowo zapłacić. Będzie wam łatwiej, jeśli rozpiszecie wszystkie rzeczy według kategorii - nie tylko nic nie umknie waszej uwadze, ale też będziecie mogli bardziej dokładnie zaplanować, ile chcecie i możecie wydać.

Fot. Bujak Studio

Bądźcie wierni sobie – dosłownie

Możecie iść na kompromisy w wielu kwestiach, co zresztą, według ekspertów i par z długoletnim stażem, jest przepisem na udany związek. Jednak jeśli chodzi o organizację ślubu, wypracowujcie te kompromisy ze sobą, a niekoniecznie z całą resztą świata. Co prawda nie każdy szczegół idealnie wpasuje się w wasz gust, ale nie musicie godzić się na rzeczy, które zupełnie do was nie pasują. To, że styl boho i zawieranie małżeństw w odległych zakątkach świata są modne, nie znaczy, że to opcja właśnie dla was. Może zdecydowanie lepiej odnajdziecie się na pełnym przepychu weselu rodem z „Wielkiego Gatsby’ego”? Jeden trend, który warto wziąć pod uwagę, szczególnie przy obecnych obostrzeniach, to trend wychodzenia na zewnątrz z ceremonią i celebracją ślubu.

Fot. Charlotesse Photography

Jeśli to do was przemawia, poszukajcie miejsca, które zapewni wam i waszym gościom prywatność, a jednocześnie da wolną przestrzeń do dobrej zabawy, rozmów i zwyczajnego świętowania razem (może to być półotwarte patio, jak w Raffles Europejski Warsaw, albo coś zupełnie innego). Pamiętajcie, że z odrobiną chęci i odpowiednią pomocą (np. konsultanta ślubnego, obsługi albo po prostu, przyjaciół) każde wnętrze możecie dopasować do siebie i waszego stylu. Wystarczy dobry plan, trochę wyobraźni i odpowiednie dodatki. Rustykalne dekoracje, nowoczesna monochromatyczna zastawa albo elementy retro? Wy decydujecie. Ważne, żeby było autentycznie, a wasz ślub zawsze będzie wyjątkowy. W końcu ten dzień należy tylko do was i ma jeden cel - świętowanie waszej miłości.