Początek nowego roku to czas, w którym wszystko wydaje się wielką niewiadomą. Na szczęście zawsze możemy zwrócić się po wskazówki do astrologii. Rok 2024 obfituje w pięć kosmicznych błogosławieństw. To dobry czas na na zawarcie związku małżeńskiego, pod warunkiem, że nie zrobisz tego w retrogradację. Nieważne, ile czasu spędzisz na planowaniu ślubu, wsteczny Merkury pokrzyżuje Twoje plany. Od niesprzyjającej pogody i pomyłek w cateringu po zapomnienie obrączek przez drużbę...jest tak wiele ​​wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak. Przekonaj się więc, jakie są najlepsze daty na ślub 2024

Planując ślub, warto wziąć pod uwagę tranzyty Wenus, planety miłości. Jowisz również odgrywa ważną rolę, obdarzając kochanków obfitością i szczęściem. 

Wiosenne zaślubiny

Wiosna symbolizuje nowy początek i jest doskonałym czasem na zaślubiny. Pierwszą wspaniałą okazją będzie data 24 marca 2024. Wtedy cztery planety (w tym Wenus) znajdą się w romantycznym znaku Ryb. Co więcej, Planeta Miłości utworzy sekstyl ze szczęśliwym Jowiszem w zmysłowym znaku Byka. Oto najbardziej ekscytujący, pomyślny moment w roku dla przyszłych małżonków.

Czas letniej obfitości

Kolejną wspaniałą datą na ślub będzie 29 sierpnia 2024. Miłość zacznie unosić się w powietrzu, gdy Wenus wkroczy do uroczej Wagi. Tym samym utworzy trygon z Plutonem w Wodniku. Ów tranzyt zwiastuje romantyczne scenariusze, najpiękniejsze wspomnienia i niezapomniany miesiąc miodowy. Ślub późnym latem? Dlaczego nie. Po ceremonii natychmiast się spakujcie, by wyruszyć w podróż swojego życia. 

Pamiętny koniec roku

Wenus zagości w Wodniku 7 grudnia, czyniąc ten dzień ostatnim najlepszym momentem w roku na zaślubiny. Planeta miłości utworzy koniunkcję w zerowym stopniu z Plutonem w Wodniku, planetą małżeństwa. Księżyc znajdzie się w kochających Rybach, zsyłając na małżonków swoje błogosławieństwa. To kosmiczne ustawienie sugeruje, że ślub będzie szczerym i pamiętnym wydarzeniem, które wzruszy do łez. Oto najlepsza data dla głęboko zakochanych w sobie ludzi, od dawna czekających, by złożyć sobie przysięgę. 

Tranzyty sprzyjające zaręczynom w 2024 roku. Te daty zdziałają magię w Twoim życiu miłosnym:

  • 3 kwietnia: Wenus w koniunkcji z Neptunem w Rybach
  • 23 maja: koniunkcja Wenus z Jowiszem w Byku
  • 17 czerwca: koniunkcja Merkurego z Wenus w znaku Raka
  • 15 września: Wenus w Wadze w trygonie do Jowisza w Bliźniętach