Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze zjawiska astrologiczne w 2024 roku. Zapoznanie się z nimi pomoże Ci nakreślić obraz tego, co przyniosą kolejne miesiące. Kosmiczne tranzyty w nowym roku mają na celu przywrócić równowagę. Zarówno osobistą, jak i w skali światowej. Poczujemy się ciągnięci w dwóch przeciwnych kierunkach, żeby znaleźć swoją prawdę oraz osiągnąć harmonię.

Astrologia oferuje wgląd w najbliższą przyszłość. Oto, co nastąpi w 2024 roku. 

Astrologia 2024: ważne zjawiska

Astrologia pokrywa się z numerologią. Według tej drugiej starożytnej dziedziny rok 2024 to liczba 8 związana ze szczęściem, symetrią i nieskończonością. Będzie wymagać od nas odważnych kroków ku realizacji osobistych marzeń. Ósemka wiąże się z ciężką pracą na rzecz relacji, rodziny czy kariery. Czas zbudować solidne fundamenty na przyszłość. Nie unikniemy dorosłej odpowiedzialności.

Twój horoskop na 8 rok numerologiczny >>

Zaćmienia Księżyca i Słońca

Rok 2024 przyniesie cztery ważne zaćmienia. Trzy z nich przypadną na osi Baran-Waga, a jedno na osi Ryby-Panna. Zaćmienie Księżyca w Rybach 17 września da nam przedsmak tego, co nadejdzie w 2025 roku. Pozostałe trzy zaćmienia będą dotyczyć aktualnych wydarzeń. Motywem każdego z tych zjawisk są relacje. Baran walczy o niezależność, podczas gdy Waga wymaga harmonijnego partnerstwa. Siły te muszą się zrównoważyć.

  • Zaćmienie Księżyca w Wadze – 25 marca
  • Zaćmienie Słońca w Baranie – 8 kwietnia
  • Zaćmienie Księżyca w Rybach – 17 września
  • Zaćmienie Słońca w Wadze – 2 października

Z reguły zaćmienia Księżyca są punktami uwolnienia i zakończenia, podczas gdy zaćmienia Słońca wyznaczają nowe początki. W 2024 transformacji ulegną nasze wymagania w związkach. Możemy zechcieć zmienić partnera i powitać nową dynamikę relacji.

Węzeł Północny w koniunkcji z Chironem (od stycznia do kwietnia)

Wraz z rozpoczęciem się nowego roku węzeł północny w Baranie i Chiron w Baranie zaczną się do siebie zbliżać. Jest to tranzyt, który będziemy odczuwać przez pierwsze trzy do czterech miesięcy roku. Zwłaszcza 11 lutego oraz przy zaćmieniu Słońca w Baranie 8 kwietnia. Połączenie tych dwóch sił planetarnych stworzy potężną uzdrawiającą energię. Podniesie świadomość panującą na świecie, pozwalając nam rozpoznać dary uzdrawiania, jakie posiadamy i którymi powinniśmy podzielić się z innymi. Na poziomie osobistym ta wibracja nauczy nas czerpać siłę z przeszłych traum. 

Koniunkcja Jowisza z Uranem w Byku (od marca do maja)

Spotkanie Jowisza i Urana w znaku Byka zdarza się niezwykle rzadko. Byk jest powiązany z finansami i naszym poczuciem własnej wartości. Jowisz to planeta obfitości i ekspansji, a Uran technologii i innowacji. Ów tranzyt spowoduje globalne zmiany dotyczące waluty oraz dóbr osobistych. Zapowiada niezwykle innowacyjny czas, w którym faworyzowane będą nowe technologie. Stworzy możliwość zwiększenia bogactwa dzięki mądrym inwestycjom. Jednak to połączenie szykuje też niespodzianki. Coś może nas zaszokować, zmieniając dotychczasowy sposób myślenia. Chociaż szczyt tego zjawiska przypada na 21 kwietnia 2024, będziemy odczuwać jego wpływy już w marcu oraz przez cały maj.

Jowisz wkroczy do znaku Bliźniąt (od maja 2024 do czerwca 2025)

Jowisz wkroczy do Bliźniąt 26 maja, po raz pierwszy od 12 lat. Pozostanie w nich aż do czerwca 2025, emanując energią tego znaku zodiaku. Pomoże nam osiągnąć życiową równowagę pomiędzy światem duchowym i materialnym. Bliźnięta rządzą komunikacją, słowem, podróżami, technologią oraz mediami społecznościowymi. W tych dziedzinach doświadczymy największego wzrostu. Wszystko zacznie ewoluować, i to w zawrotnym tempie. 

Kwadrat Jowisza Saturn (od lipca do grudnia)

Jowisz i Saturn znajdą się w kwadracie 19 sierpnia oraz 24 grudnia 2024. Tę energię zaczniemy odczuwać już w lipcu i przez pozostałą część roku. Kwadrat Jowisz-Saturn zainicjuje Wielką Koniunkcję, którą po raz ostatni mieliśmy w grudniu 2020 roku. Oto zjawisko powodujące napięcie. Jowisz promuje rozwój, podczas gdy Saturn stawia granice. Być może będziemy chcieli zrobić coś w nadmiarze, lecz Saturn zablokuje nasze wysiłki. Ta dynamika polega na znalezieniu równowagi tam, gdzie dochodzi do przesady.

Wielka Koniunkcja - przypomnij sobie, czego dotyczyła >>

Pluton wchodzi do Wodnika (od listopada 2024 do marca 2043)

W 2024 roku Pluton wkroczy do Wodnika na kolejne dwie dekady, oficjalnie opuszczając znak Koziorożca. To monumentalna zmiana, która zachodzi przez ostatnie kilka lat. Ponieważ Pluton od jakiegoś czasu tańczy na granicy Koziorożca i Wodnika, już doświadczamy związanych z nim motywów. W Wodniku "planeta transformacji" pracuje nad wszystkimi sprawami związanymi z technologią. Dotyczy również ludzi i sprawiedliwej władzy. Wywoła rewolucję na skalę światową.

Retrogradacja Marsa (od października 2024 do maja 2025)

Retrogradacja Marsa zdarza się rzadko, więc warto zwrócić na nią uwagę. Mars to planeta działania i pasji. Kiedy się "cofa", zmniejsza naszą produktywność, wysysa energię oraz odbiera motywację. W jej trakcie wiele osób może doświadczyć wypalenia zawodowego. Mars rządzi także gorącymi emocjami, więc mogą one wypłynąć na powierzchnię. Ta retrogradacja wydarzy się w znaku Lwa, co tylko doleje oliwy do ognia. Zakończy się w Raku, uwrażliwiając nas na sprawy rodzinne oraz poczucie własnej wartości. Przedsmak tego zjawiska otrzymamy w październiku, gdy Mars wkroczy w okres cienia retrogradacji.