Jakie imię otrzyma najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate? To pytanie zadawali sobie wszyscy od kilku dni - rodzina królewska nie zdradziła tej informacji od razu. W przypadku narodzin księcia Jerzego i księżniczki Charlotte trzeba było odczekać kilka dni zanim ujawniono wybrane imię. Tak było i tym razem. Brytyjskie media spekulowały, po kim chłopiec zostanie nazwany. Na listach najczęściej pojawiały się takie imiona jak: Artur, Albert, Alexander, Jack, James, Thomas, Philip, Edward oraz Henry. Czy dziennikarze mieli rację? Pałac Kensington podał już, jak na imię będzie miało trzecie dziecko pary królewskiej. Księżna Kate i książę William zdecydowali, że chłopiec będzie nazywał się Louis Arthur Charles. Jesteście zaskoczeni tym wyborem? 

Louis Arthur Charles: imię trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama

Skąd ta decyzja na pierwsze imię? Jak podaje Daily Mail, to hołd dla lorda Louisa Mountbattena, ostatniego wicekróla Indii i przedostatniego gubernatora generalnego Indii, który zmarł w 1979 roku, w wieku 79 lat. Podobno książę Filip oraz książę Karol byli bardzo związani z "wujkiem Dickie'em". Drugie imię, czyli "Alexander" nosi również Jerzy, starszy brat małego Louisa. Na dodatek, 4-latek na trzecie ma też Louis. Ostatnie zostało wybrane na część ojca Williama, czyli księcia Karola.

Przypomnijmy, książę William i Kate Middleton mają już trójkę dzieci - pierworodny syn, książę Jerzy urodził się 22 lipca 2013 roku, a księżniczka Charlotte 2 maja 2015 roku. Mały książę Louis, urodził się 23 kwietnia 2018 roku i ważył 3,8 kg. Mimo że do samego końca nie ujawniono płci dziecka, od początku było wiadomo, że księżna Kate, tak jak w trakcie poprzednich ciąż, cierpi na "niepowściągliwe wymioty ciężarnych". To najcięższa postać występujących w ciąży nudności i dotyczy 0,3–2% ciężarnych. Trzecie dziecko, tak jak pozostali potomkowie Williama i Kate, urodziło się w londyńskim szpitalu św. Marii (w skrzydle Lindo).