Można śmiało powiedzieć, że biorąc pod uwagę to, co się dzieje obecnie na świecie, w tym sezonie wydamy więcej niż zazwyczaj na strój domowy. Jeśli brakuje wam wyjść w swoich ulubionych ciuchach, to jednak wcale nie trzeba rozpaczać, bowiem spędzanie prawie całego czasu w domu również może być stylowe i przy okazji bardzo komfortowe. Co więcej, nastały takie czasy, że nie musimy wykorzystywać domowej izolacji w celu usprawiedliwienia swojego nieformalnego stroju podczas firmowych konferencji na skype.

Na szczęście wiele marek już dawno temu pomyślało o tym, aby zapewnić nam wszystko, czego potrzebujemy, jeśli chodzi o przejściowe i miłe dla oka ubrania wypoczynkowe.

Podczas przymusowej pracy w domu lub po prostu leniwej niedzieli komfort powinien być kluczem. Należy rozważyć każdą część odzieży, poczynając od bokserek, skarpet i kapci przez przytulne bluzy po stylową piżamę. Poniżej znajdziecie stroje, które sprawią, że home office wyda się wam przyjemniejszy.

Strój na home office – góra

Zastanawiając się nad wyborem ciuchów do górnej części naszego ciała, musisz rozważyć ich charakter. Bluza z kapturem to trwały i dobrej jakości produkt na co dzień, który zapewni ci ciepło, zaś koszula to wszechstronny, elegancki i idealny wygląd na dzień lub na noc. Z kolei zwykły biały T-shirt będzie pasował ze wszystkim, z czym zamierzasz go połączyć. A może wolisz pójść w stronę koszuli piżamowej? Ten element świetnie przyda się do chwil, gdy postanowisz pozostać w łóżku.

Strój na home office – dół

Masz trzy możliwości, jeśli chodzi o uzupełnienie wyglądu za pomocą spodni – możesz podejść do sprawy koordynacyjnie, formalnie lub casualowo. Szary dres to coś, co można nosić w domu i poza nim (jeśli zdecydujesz się wyjść po zakupy), bowiem nie wymaga żadnego kombinowania – dorzucasz t-shirt, bluzę i na tym sprawa zakończona. Dla panów lubiących przechadzać się po domu w jeszcze luźniejszy sposób dobrym rozwiązaniem są szorty lub nawet bokserki.

Strój na home office – akcesoria

Aby zakończyć dopasowanie stroju do pracy w domu, dobra para skarpet, kapci lub (dla osób noszących tylko bokserki) szlafrok powinny być w sam raz. Tu szczególnie przyjemnym elementem mogą być kapcie – im bardziej nonszalanckie, tym lepiej. Oczywiście pod kątem domowej elegancji i swobody mało co może równać się ze szlafrokiem – wybierz odpowiedni, a poczujesz się jak angielski lord. W końcu home office wcale nie musi być nudny.