Czasem aż trudno nadążyć za tymi wszystkimi nowościami, ale Netflix nie osiada na laurach. Na dodatek, poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko. Widzowie, również w naszym kraju, pokochali takie seriale jak "Gambit królowej", "The Crown", "House of Cards", "Dom z papierów" czy "Bridgertonów". A co polscy użytkownicy platformy oglądają teraz najchętniej?

O tych serialach mówią teraz wszyscy. 5 tytułów na zimę, które trzeba obejrzeć [Netflix, HBO GO] >>

Ten nowy serial Netflix jest obecnie najchętniej oglądanym tytułem w Polsce. O jaką produkcję chodzi?

Możecie być zaskoczeni, ale aktualnym hitem jest... serial dla nastolatków! I nie chodzi o "Riverdale", choć na Netflix trafił właśnie nowy odcinek z 5. sezonu. Polacy masowo oglądają "Przeznaczenie: Saga Winx". Produkcja jest adaptacją słynnej animacji sprzed 16 lat. Włoska kreskówka pod tytułem "Winx Club" autorstwa Iginio Straffiego nadal ma wiele fanów, dlatego Netflix postanowił wykorzystać jej popularność i kilka dni temu na platformę trafił pierwsza seria tego tytułu. 

Przypomnijmy, animowany serial "Klub Winx" zadebiutował w 2004 roku i doczekał się aż 9. sezonów. W sprzedaży pojawiły się również różne gadżety związane z Winx, m.in. zabawki i komiksy. Twórcą i showrunnerem serialu Netflix jest Brian Young, autor serii "Pamiętniki wampirów". Zachwyceni fani czekają już na informację, czy powstaną kolejne odcinki tego tytułu.

"Przeznaczenie: Saga Winx" na Netflix: o czym jest serial?

To opowieść o dorastających wróżkach, uczęszczających do szkoły z internatem o nazwie Alfea. W placówce uczą się korzystać ze swoich talentów i mocy. Ale to nie tylko opowieść o magii, bohaterki przeżywają również miłosne rozterki oraz... walczą z potworami! W nowym serialu Netflix zobaczymy m.in. Abigail Cowen, Hannah van der Westhuysen, Precious Mustapha, Eliot Salt, Elishę Applebaum, Sadie Soverall, Freddie'go Thorpa, Danny'ego Griffina, Theo Graham i Jacoba Dudmana.