Jak śliwka kakadu działa na skórę?

Śliwka kakadu (Terminalia ferdinandiana) jest najbardziej skoncentrowanym, naturalnym źródłem witaminy C na świecie. Ten pochodzący z Australii owoc zawiera jej 100 razy więcej niż pomarańcze i 2,5 razy więcej niż osławione jagody acai. Posiada też 5 razy większą moc antyoksydacyjną niż zwykłe jagody. Z jej dobroczynnych właściwości może skorzystać każdy typ cery – od młodej i trądzikowej, po suchą i dojrzałą. „Dzięki wysokiej zawartości witaminy C oraz bogactwu antyoksydantów, śliwka kakadu pomaga wyrównać koloryt, a także ujędrnić i napiąć skórę, dzięki czemu stanowi idealny składnik w terapii anti-aging” – przekonuje amerykańska dermatolożka dr Audrey Kunin. Ekspertka dodaje, że to doskonała alternatywa dla innych form witaminy C dostępnych na rynku, które nie zawsze sprawdzają się przy każdym typie skóry. W odróżnieniu od nich, śliwka kakadu wpływa pozytywnie nawet na cerę trądzikową i pomaga łagodzić bolesne zmiany zapalne.

Skąd wiemy o potężnej mocy drzemiącej w owocach śliwki kakadu? Ten superfruit był ceniony już przez plemiona Aborygenów, którzy wykorzystywali go do leczenia rozmaitych schorzeń. Roślina ta wykształciła mechanizmy obronne chroniące ją przed negatywnym oddziaływaniem promieni UV – a to właśnie promieniowanie słoneczne jest podstawową i najważniejszą przyczyną wczesnego starzenia się skóry. Jako składnik kosmetyków śliwka kakadu będzie więc niwelować skutki fotostarzenia, a także zabezpieczać ją przed dalszą degradacją kolagenu. Potencjał antystarzeniowy śliwki kakadu został też potwierdzony przez naukowców. Wykazano, że zawierający ją opatentowany związek Superox-C™ w stężeniu 2% potrafi zredukować zmarszczki o 39%, zwiększa blask cery o 30% i ujednolica jej koloryt o 14%. Wszystko dzięki temu, że związek ten stymuluje produkcję pro-kolagenu i hamuje syntezę ciemnego barwnika skóry, który odpowiada za brązowe plamy posłoneczne oraz przebarwienia pozapalne.

Jak wprowadzić śliwkę kakadu do pielęgnacji?

Składnik ten stanowi naturalną, botaniczną alternatywę dla witaminy C. Z tego względu kosmetyk ze śliwką kakadu najlepiej nakładać na dzień – po to, aby zapewnić cerze ochronę antyoksydacyjną i opóźnić pojawianie się oznak starzenia. Twarz zyska solidne zabezpieczenie przed czynnikami przyspieszającymi starzenie, jeśli codziennie rano będziesz aplikować serum ze śliwką kakadu, a następnie krem ochronny z filtrem.

Jakie serum ze śliwką kakadu wybrać? Oto nasze propozycje z czterech różnych półek cenowych.

Yope Serum C-Kick Ultra Vitamin C + Kakadu plum

 

Lekkie, błyskawicznie wchłaniające się serum, w którym zastosowano potężny duet składników rozświetlających i odmładzających: śliwkę kakadu w połączeniu z glukozydem askorbylu (5%). Zastosowane w serum botaniczne ekstrakty wykazują wspólny biokod z lipidami naskórka, dzięki czemu od razu go rozpoznają, łatwo się wchłaniają i silniej działają. Serum harmonijnie wpisze się w pielęgnację każdego rodzaju skóry – zarówno suchej i dojrzałej, jak i problematycznej.

Bielenda ECO NATURE Serum nawilżająco-kojące Śliwka kakadu + jaśmin + mango

 

Serum o bardziej odżywczej, kremowej konsystencji, z kompozycją odmładzających olejków (ryżowy, awokado, skwalan). Wzbogacone o śliwkę kakadu, ekstrakt z jaśminu, kwas hialuronowy i prebiotyki. Mimo głęboko nawilżającej formuły, nie pozostawia na skórze tłustej, kleistej powłoki. Od razu po aplikacji usuwa uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia i suchości skóry. Dedykowane szczególnie suchej, matowej cerze z problemem osłabionej bariery hydrolipidowej.

APIS Kakadu Plum Śliwkowy koncentrat

 

Profesjonalne, silnie skoncentrowane serum od polskiej marki APIS cenionej przez kosmetologów. W jego składzie, oprócz śliwki kakadu, zastosowano bogate w witaminę C wyciągi z wiśni, mango i jagód goji. Dodatkowe składniki nawilżające, takie jak kolagen, elastyna oraz kwas hialuronowy, intensywnie wygładzają naskórek oraz optycznie wypełniają drobne zmarszczki.

KORA Organics Nioni Bright Vitamin C Serum

Flagowe serum Mirandy Kerr z organicznym składem łączy w sobie działanie czystej witaminy C (Ascorbyl Glucoside) oraz jej naturalnych, roślinnych źródeł – owoców nioni, śliwki kakadu i aceroli. W sumie stężenie witaminy C w kosmetyku wynosi aż 12%. Czołowe miejsce w jego recepturze zajmuje też sok aloesowy, który dostarcza skórze ekstra dawkę nawilżenia i ukojenia. Serum rozświetla, wypełnia drobne linie oraz chroni cerę przed degradacyjnym działaniem wolnych rodników.