Modne trendy prosto z ulic Kopenhagi: krótkie spodenki

Kopenhaga nie słynie z upalnych temperatur, ale z całą pewnością znana jest ze stylowych dziewczyn z północy, których niekonwencjonalne podejście do mody, zdobyło serca ludzi na całym świecie. W tym sezonie duńskie it-girls pokochały krótkie spodenki, które wpierw widzieliśmy na debiutanckim pokazie Sabato De Sarno na wiosnę-lato 2024 dla Gucci. Prognoza? Tego lata spodenki ledwo sięgające do połowy uda będę miały swoje pięć minut (w Kopenhadze mają już teraz).

Modne trendy prosto z ulic KopenhagiLaunchmetrics Spotlight

Modne trendy prosto z ulic Kopenhagi: futrzane okrycia wierzchnie

Scandi girls również pokochały viralową estetykę Mob Wife, co było widać na Tygodniu Mody w stolicy Danii. Futrzane okrycia wierzchnie stylizowały na wszystkie sposoby: z eleganckimi szpilkami, dziewczęcymi balerinami lub modnymi kozakami z wysoką cholewką. Pozostały jednak wierne swojemu zamiłowaniu do kolorów i oprócz zwierzęcych printów czy czerni, zaprezentowały cały wachlarz kolorów modnego okrycia. 

Modne trendy prosto z ulic KopenhagiLaunchmetrics Spotlight

Modne trendy prosto z ulic Kopenhagi: romantic work-wear

Znudził ci się poprawny styl work-wear? Tej zimy Skandynawki proponują odzież do pracy ze szczyptą romantyzmu. Udowadniają, że elegancki look nie musi być nudny. Ich przepis na romatyczny work-wear: kobiecy fason w połączeniu z subtelnym detalem i przyciągającym akcesorium. Odpowiedni balans między elegancją a ekstrawagancją pozwoli ci zachować dopracowany i odpowiedni wygląd miejsca pracy.

Modne trendy prosto z ulic KopenhagiLaunchmetrics Spotlight

Modne trendy prosto z ulic Kopenhagi: akcesoria mają moc

Duńskie dziewczyny ( i inne uczestniczki kopenhaskich pokazów) wiedzą, że modny look powinien składać się z kilku elementów. Uwielbiają one markowe torebki, ciekawe okrycia głowy oraz rzucające się w oczy gumki do włosów czy vintage okulary przeciwsłoneczne. Kropkę nad "i" w ich outfitach stanowią właśnie akcesoria, które każda dopasowuje do swojego indywidualnego stylu.

Modne trendy prosto z ulic KopenhagiLaunchmetrics Spotlight

Od minimalistycznych zestawów po śmiałe kombinacje kolorystyczne, każda Scandi girls (i nie tylko) prezentuje swoje indywidualne podejście do mody, inspirując innych do wyrażania siebie poprzez ubiór. Dzięki ich zabawie z trendami, modna scena na północy kwitnie, podkreślając nie tylko ich styl, ale także niepowtarzalny charakter regionu.

Jeśli nadal mało wam kreacji dziewczyn z północy, koniecznie zobaczcie galerię. Umieściłam tam dawkę modowych inspiracji prosto z ulic Kopenhagi!