Modne torebki [jesień-zima 2016/2017]

Torebki jesienią i zimą 2016/2017 wtapiają się w stylizacje. Ich sposoby kamuflowania? Są wykonane z tego samego materiału co kreacja (Chanel), mają taki sam kolor co sukienka (Elie Saab) albo dokładnie identyczny wzór (Versace). Czasami na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypominają "zwyczajnej" torby - bliżej im za to do pokrowca na gitarę, aparatu fotograficznego, a nawet boomboxa. Zagraniczna prasa najmodniejszą torebką tego sezonu uznała model od J.W.Andersona z dużym "kolczykiem":

Torba J.W. Anderson jesień-zima 2016/2017, fot. Imaxtree

Jakie jeszcze są trendy w akcesoriach na jesień i zimę 2016/2017? Zobaczcie!

Modne torebki [jesień-zima 2016/2017]: kamuflaż

Alessandro Michele na wybiegu Gucci pokazał torby w odcieniu pastelowego różu - dokładnie w tym samym kolorze modelki nosiły futra. Na wybiegu Elie Saab fioletowe torebki "wtapiały się" w fioletowe sukienki, a Donatella Versace plecaki pokryła identycznym wzorem co kombinezony. Lagerfeld z kolei pozbawił niektórych toreb Chanel pikowania i zastąpił je tweedem, tak by pasowały do kultowych żakietów francuskiego domu mody. Moda na taki "kamuflaż" nie jest jednak niczym nowym. Już od kilku sezonów projektanci tak precyzyjnie dopasowują dodatki do ubrania. To w końcu łatwy sposób na efektowną stylizację, a także na... sprzedaż nie tylko samej torebki, ale całego zestawu.

Modne torebki [jesień-zima 2016/2017], Versace, Chanel, Elie Saab, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Modne torebki [jesień-zima 2016/2017]: futro

Futro w sezonie jesień-zima 2016/2017 chyba częściej niż jako okrycie wierzchnie występuje na dodatkach. Najmodniejsze buty, to te z futrzanym pomponem (przeczytajcie>>), a najmodniejsza torebka przynajmniej według niektórych domów mody (Versace, Akris czy Fendi) wykonana jest nie z płótna czy skóry, ale właśnie z futra. Karl lansuje ogromne futrzane shoppery, a Alexander Wang futrzane listonoszki. My nosić będziemy podobne modele jak na wybiegu, tyle że wykonane ze sztucznego futerka.

Modne torebki [jesień-zima 2016/2017], Akris, Fendi, Versace, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl


Modne torebki [jesień-zima 2016/2017]: muzyka

Modne torby na jesień i zimę 2016/2017 to także modele, które przypominają pokrowce na instrumenty albo same instrumenty, tyle że w pluszowym wydaniu. Zobaczcie pokazy: Kate Spade, Manish Arora czy Undercover - projektanci stworzyli torebki-skrzypce, torebki-gitary i torebki-boomboxy. Sounds good?

Modne torebki [jesień-zima 2016/2017], Kate Spade, Manish Arora, Undercover, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Modne torebki [jesień-zima 2016/2017] - GALERIA>>

Modne torebki kupicie w sklepie ELLE: