Jedno ubranie czyni różnicę

Choć w dzisiejszej modzie męskiej coraz częściej możemy napotkać na odważne rozwiązania i eksperymenty z sylwetką, kolorami oraz krojem, to nie da się ukryć, że większość mężczyzn lubi proste i szybkie rozwiązania. Fassbender pokazuje, że wystarczy jeden element naszego stroju, by podnieść jego elegancję. W tym przypadku jest to marynarka. Sprawdzi się zarówno w trakcie dnia, jak i nocy. Dzięki niej nawet najzwyczajniejszy t-shirt i chinosy lub jeansy nagle wyglądają jak ubrania z wyższej półki. Najlepiej uderzać w ciemniejsze i bardziej neutralne odcienie.

Buntowniczy

Jedną z definicji męskiego looku jest skórzana kurtka. Sprawia, że praktycznie każdy facet zaczyna mieć coś z rockowca. Fassbender lubi łączyć ramoneskę z bawełnianym T-shirtem, spodniami jeansowymi i tenisówkami. To taka stylizacja, która będzie dobrze się prezentować na mężczyźnie w praktycznie każdym wieku. I ponownie mamy do czynienia z wyglądem, który jest bardzo prosty do uzyskania.

Dopasowanie koloru i eksperymentowanie

Kolor włosów, oczu, a także twoja karnacja to dobre sposoby, aby ocenić, jakie odcienie pasują do ciebie, a które zdecydowanie nie. Możesz też robić różnego rodzaju dopasowania – jeśli masz np. błękitne oczy, to całkiem dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po jakieś ubranie w tym kolorze. Nie bój się też wychodzić ze swojej strefy komfortu – podoba ci się zielony sweter lub różowa koszula? Sprawdź, jak na tobie wyglądają. Powyższe zdjęcie Fassbendera to dobry przykład – płaszcz w odcieniu jest dość podobny do jego koloru włosów oraz zarostu, a zieleń swetra stanowi ładny kontrast. 

Wygląd formalny

Przyjęło się, że formalny wygląd kojarzy się nam głównie z garniturem i krawatem. Sęk w tym, że wcale tak być nie musi. Czasem wystarczy założyć na siebie ładną i dobrze wyprasowaną koszulę, spodnie w kant albo chinosy oraz oxfordy.

Kaszkiet

Nakrycia głowy u mężczyzn to jeden z tych dodatków, które nie każdy ma odwagę wypróbować, ale naprawdę warto go nosić. W szczególności kaszkiet, który oferuje masę możliwości za sprawą zróżnicowania pod względem kształtu, jak i kolorów. U Fassbendera szary kaszkiet ładnie rozjaśnia generalnie ciemną, błękitno-czarną stylizację. Generalnie powinniśmy wybierać wełniane kaszkiety, które najlepiej sprawdzają się w zimniejszych porach roku. W lecie warto założyć lżejsze, wykonane z lnu wersje. Kaszkiet będzie pasował zarówno do casualowej stylizacji, jak i tej bardziej formalnej.