Przyszła na świat niespełna 8 tygodni temu w szpitalu Santa Barbara w Kalifornii. Córka pary Sussex, Lilibet, została włączona do królewskiej linii sukcesji, o czym w poniedziałek poinformowała oficjalna strona Royal.UK. Co pojawienie się Lilibet na liście oznacza dla pozostałych oczekujących? Wyjaśniamy.

Bratanica księżnej Diany wyszła za mąż! Zobaczcie zachwycającą wiktoriańską suknię ślubną Kitty Spencer >>> 

Lilibet Diana, córka Meghan Markle i księcia Harry'ego została włączona do królewskiej lini sukcesji. Lilibet jest ósma w kolejce do brytyjskiego tronu

Jak poinformował w poniedziałek portal Royal.UK, córka pary Sussex Lilibet Diana znajduje się na ósmym miejscu w kolejce do brytyjskiego tronu. Jedno miejsce wcześniej zajmuje jej brat, Archie, a na szóstym miejscu w kolejce do tronu królowej Elżbiety plasuje się książę Harry. Na chwilę obecną książę Jerzy, księżniczka Charlotte i książę Ludwik zajmują miejsca od trzech do pięciu, wraz z księciem Karolem, który jest pierwszym w kolejce do objęcia tronu brytyjskiego. Książę Karol jest również rekordzistą pod względem długości urzędowania. Gdy ówczesna księżniczka Elżbieta wstąpiła na tron w 1952 roku, miał on jedynie 3 lata. 

Warto dodać, podstawa prawna linii sukcesji sięga XVII wieku, a pozycja Lilibet na liście nie jest z góry ustalona. Córka księcia Harry'ego i Meghan przesunie się w kolejce, jeśli któreś z dzieci Williama i Kate zostanie w przyszłości rodzicami.

Książę Harry opowiedział o osobowości córki: "Jak na razie mamy szczęście. Jest bardzo spokojna" >>>