Bratanica księżnej Diany wyszła za mąż za milionera

Kim jest Kitty Spencer? Modelka, gwiazda i arystokratka to bratanica Diany Spencer - córka brata księżnej Diany, hrabi Charlesa Spencera. Kitty urodziła się w Wielkiej Brytanii. Studiowała w Kapsztadzie psychologię i literaturę angielską, zarządzanie dobrami luksusowymi w Londynie, a także uczyła się włoskiego i historii sztuki we Florencji. W 2017 roku rozpoczęła karierę w branży mody. Rok później zwróciła uwagę tabloidów na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle (gorącym tematem mediów było wówczas podobieństwo młodej Spencer do jej zmarłej ciotki).

Teraz Kitty Spencer znów jest na językach. Wszystko dlatego, że stanęła na ślubnym kobiercu w jednej z najpiękniejszych sukien ślubnych 2021 roku.

Spencer powiedziała sakramentalne "tak" i wyszła za mąż za starszego od niej o 32 lata Michaela Lewisa. Jej wybranek jest milionerem i biznesmen pracującym w branży modowej, od 2015 roku przewodniczącym Foschini Group. Wcześniej spotykali się przez dwa lata. Ich związek jest uważany za dość kontrowersyjny, bo ukochany Kitty jest starszy od jej ojca o 5 lat. Ich ślub miał miejsce w zabytkowej rzymskiej willi (dokładnie Villa Aldobrandini we Frascati), uroczystość była prywatna i bez fleszy fotoreporterów. Goście? Rodzina i przyjaciele. Wśród nich można było zauważyć między innymi Elizę i Amelię Spencer, markiza Batha, wicehrabinę Emmę Weymouth z małżonkiem Ceawlinem Thynnem, a także Sabrinę Elbę, Ellie Goulding, Pixie Lott czy Marka Vandelliego. 

One dress show: Księżna Diana i jej "revenge dress". Co naprawdę oznaczała "sukienka zemsty" Lady Di?>>

Suknia ślubna Kitty Spencer

Arystokratka miała na sobie piękną wiktoriańską suknię ślubną z koronki z długim katedralnym trenem i zabudowaną górą oraz bufkami na ramionach, która była w bardzo królewskim stylu. Spencer założyła do niej imponujący długością, ale prosty i prześwitujący welon z haftem. Jej kreacja to projekt Dolce & Gabbana, o czym włoski dom mody sam poinformował na swoim Instagramie za pomocą krótkiego filmu z przymiarek: "Kitty Spencer zdecydowała się założyć Dolce & Gabbana w najważniejszym dniu swojego życia. Na to wyjątkowe wydarzenie #DolceGabbana stworzyło szereg ekskluzywnych, ręcznie robionych sukni, z których każda celebruje piękno panny młodej, pasję do #AltaModa i absolutną radość z tego momentu"

Jej sukienka w klimacie vintage zdawała się nawiązywać do sukni ślubnej Grace Kelly. Nie była to jednak jej jedyna stylizacja tego wieczoru - Kitty Spencer miała na sobie kilka sukien weselnych, które zdobiły kwiaty i pastelowa paleta barw. Szczególną uwagę zwróciła na siebie błękitna tiulowa maxi z dekoltem w kształcie serca i rozłożystym dołem w haftowane różowe kwiaty. 

Gucci wprowadza do sprzedaży słynną torebkę ze swojego archiwum z lat 90. Chodzi o ukochany model księżnej Diany>>

Więcej zdjęć Kitty Spencer znajdziecie w naszej galerii. Czy jest podobna do swojej słynnej ciotki? Zobaczcie.

7 trendów modowych, które wylansowała księżna Diana>>