Księżna Diana uwielbiała torebki: miała w swojej kolekcji wiele modeli od największych domów mody, ale najczęściej pojawiała się z kilkoma ulubionymi. To były czarna duża torba Versace z fakturą krokodyla i złotym okuciem, maleńka pikowana Chanel w bieli, geometryczna The Lady Dior, brązowy trapez projektu Lany Marks oraz tote bag z charakterystyczną bambusową rączką od Gucci. Z tą ostatnią Diana widywana była wszędzie - na bardziej oficjalnych wyjściach czy po prostu zakupach w Londynie. Torebkę w przygaszonym brązie zestawiała z białą prostą sukienką i ciemnymi okularami przeciwsłonecznymi, łączyła z dresową śliwkową bluzą i ukochanymi kolarkami, dodawała do duetu kremowa marynarka plus jasne jeansy. Pojawiła się ona w życiu Diany w momencie, kiedy oddalała się ona od rodziny królewskiej i coraz bardziej czuła się wolna, co śmiało manifestowała swoim ubiorem.

WIDEO

player placeholder

7 trendów modowych, które wylansowała księżna Diana>>

b0df0c00c5cf22192a1c1f9da0aa737fb410b0db-cfa5375
Diana, Princess of Wales, pictured today (Mon) at the Chelsea Harbour Club, which she attended with her children, Prince William and Prince Harry. Today was the first time she had enjoyed the company of her children since her divorce from the Prince of Wales last week. See PA story ROYAL Diana. Photo by Michael Crabtree/PA. (Photo by Michael Crabtree – PA Images/PA Images via Getty Images)
Zobacz także:

Dziś za wersję vintage tej torebki trzeba zapłacić około 3-4 tysięcy złotych, ale jeśli nie uda się Wam jej upolować z drugiej ręki - nic straconego.

Alessandro Michele, dyrektor kreatywny Gucci, kolejny raz postanowił zanurkować w przepastnym archiwum włoskiego domu mody i przywrócił do życia ukochany dodatek Lady Di. Nie będzie to jednak wersja 1:1. Projektant przeprojektował torebkę i ją unowocześnił. Ma ona między innymi skórzane paski w neonowych kolorach, które oblekają babusową rączkę (można je swobodnie wymieniać i personalizować). Jest dostępna w trzech rozmiarach i siedmiu wersjach kolorystycznych, takich jak biel, czerń, szmaragdowa zieleń i cukierkowy róż oraz ma trafić do sprzedaży już 6 lipca. Dostała ona imię na cześć swojej wiernej fanki: Gucci Diana.

772094c4f04c925989a97ae2438eb6a48b1dc162-22a4901

Zapowiedź torebki mogliśmy już ujrzeć na wybiegu Gucci, a teraz na zdjęciach wykonanych przez paparazzi widzimy ją w stylizacjach Sienny Miller, Jodie Turner-Smith oraz Elle Fanning. Jeszcze chwila i opanuje Instagram. Jeśli jednak marzą Wam się trochę inne modele z rączką, mamy dobre wieści - poniżej wybrałyśmy kilka torebek na lato 2021, które będą w tym sezonie królować na ulicach.

One dress show: Księżna Diana i jej "revenge dress". Co naprawdę oznaczała "sukienka zemsty" Lady Di?>>