W środę książę pojawił się na rozdaniu nagród WellChild Awards, której patronuje od ponad dekady. Po wydarzeniu, podczas przyjęcia Harry rozmawiał z gośćmi — m.in. z Edem Sheeranem. Zapytany przez artystę o to, jak radzi sobie z wychowaniem dwójki dzieci odpowiedział krótko: "Dwoje to zdecydowanie żonglerka". Co powiedział o osobowości nowonarodzonej Lilibet? Sprawdźcie.

Meghan Markle i książę Harry w szczerym wywiadzie u Oprah Winfrey. "Miałam myśli samobójcze", "zastanawiano się, jak ciemna będzie skóra Archiego" >>>

Książę Harry na rozdaniu nagród WellChild Awards o nowonarodzonej Lillibet

Książę Harry wybrał się w podróż do Wielkiej Brytanii w pojedynkę (Meghan wraz z dziećmi przebywa w Kalifornii). W środę (30 czerwca) książę pojawił się na rozdaniu nagród WellChild Awards. Statuetki przyznawane są młodym inspirującym ludziom, którzy na co dzień zmagają się z poważnymi schorzeniami.

"Odkąd patronuje WellChild od 2007 roku, organizacja oraz ludzie w niej działający zajmują specjalne miejsce w moim sercu. Wtedy nie byłem jeszcze ojcem, a historie tych dzieci i ich rodziców wciąż wykraczały poza to. Nie musiałem być ojcem, by czuć wpływ tej nieocenionej pracy". - powiedział książę Sussex.

Meghan Markle urodziła! Córka nosi imiona Elżbiety II i księżnej Diany >>>

"Jako ojciec dwójki dzieci czuję się związany, zainspirowany i pełen podziwu dla odwagi tych rodzin, które mierzą się z wyzwaniami przy wsparciu WellChild (...) Nie mógłbym być bardziej dumny z bycia tutaj, poznania tegorocznych zwycięzców, podziękowania pielęgniarkom i lekarzom za wszystko, co robią i uczczenia tych wspaniałych rodzin" - podsumował.

Książę podczas wydarzenia opowiedział nieco o swoich dzieciach. W jednej z rozmów zdradził, że temperament Lillibet jest dość... powściągliwy. "Jak dotąd mamy szczęście, jest bardzo spokojna i wydaje się szczęśliwa, po prostu siedząc, kiedy Archie biega dookoła jak szalony". — dodał.

Książę przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj (1 lipca) odbędzie się uroczystość odsłonięcia posągu księżnej Diany, na której obecny będzie również książę William.

"Harry & Meghan: Escaping the Palace": mamy zwiastun produkcji, która opowie historię pary Sussex. Jakie sekrety skrywa Pałac Kensington? >>>