Choć na co dzień placówki poczty muszą poprawiać wyniki, wystawiając w witrynach podróbki luksusowych torebek, w grudniu interes kręci się sam. I nie mamy na myśli jedynie dostaw zamawianych przez internet prezentów. Święta to wyjątkowy czas w roku, kiedy ludzie listy piszą. Tradycję składania bożonarodzeniowych życzeń na piśmie podtrzymuje między innymi brytyjska rodzina królewska. Windsorowie co roku rozsyłają do swoich poddanych setki okolicznościowych przesyłek. Pierwsze z nich opuściły Pałac Buckingham w odległym 1843 roku na polecenie królowej Wiktorii. Nawet dziś, kiedy życie koronowanych głów możemy podglądać nieustannie w mediach społecznościowych i tabloidach, kartki pocztowe budzą wiele emocji. Szczególnie gdy przed obiektywem staje najmłodsze pokolenie. Tegoroczne zdjęcie dopiero co opublikowali książę i księżna Walii. William i Kate zapozowali z trojgiem swoich dzieci – George'em, Charlotte i Louisem.

Książę Harry i Meghan Markle pokazali swoją kartkę świąteczną. Na zdjęciu zabrakło Archiego i Lilibet

Kilka dni później oficjalną (i bardzo biznesową) kartkę świąteczną udostępnili też książę Harry i Meghan Markle. Małżeństwo nie zaprosiło do swojej willi w Montecito fotografa. Zamiast tego posłużyli się kadrem uchwyconym podczas ceremonii zamknięcia Invictus Games w Düsseldorfie – zawodów sportowych zainicjowanych przez młodszego syna króla Karola III i księżnej Diany z myślą o weteranach wojennych. Uroczysta gala miała miejsce 16 września 2023 roku. W trakcie wydarzenia zakochanym nie towarzyszyły dzieci, co oznacza, że Archie i Lilibet Mountbatten-Windsor nie zostali przedstawieni na tegorocznej kartce. Książę i księżna Sussexu postanowili też, że świąteczne przesłanie trafi do adresatów jedynie w wersji wirtualnej. 

Drogą elektroniczną dostarczyli do sympatyków krótkie pozdrowienia i podziękowania za udzielone im w ostatnich miesiącach wsparcie. Książęca para wykorzystała też uwagę prasy, aby promować działalności Archewell. Nazwy firmy produkcyjnej i fundacji charytatywnej założonych przez Harry'ego i Meghan wymieniono tuż pod ich oficjalnymi tytułami. Do kartki dołączono raport na temat poczynań instytucji. 

Szczegółowo opisano w nim pracę na rzecz zdrowia psychicznego, bezpieczeństwa cyfrowego czy pomocy przesiedlonej niedawno społeczności afgańskich kobiet.

Zobaczcie, jak prezentuje się kartka świąteczna Harry'ego i Meghan!

fot. Archewell