Moda od zawsze była narzędziem do wyrażenia swojej osobowości. Dzięki odpowiednio dobranym ubraniom i dodatkom mogliśmy pokazać swoje prawdziwe "ja". Kapelusze też są formą tej ekspresji. Bo przecież w każdej z nas kryje się dziewczyna, kobieta i dama - tajemniczy mariaż sprzecznośći. Twarde jak diament, kryjemy w sobie wszystkie kolory tęczy. Czasem ciepłe i empatyczne, innym razem jesteśmy zdystansowane, jednocześnie delikatne i silne, klasyczne i awangardowe. Jesteśmy obywatelkami świata, kochamy kino i książki, otaczamy się ciekawymi ludźmi. Nie boimy się marzyć i wierzymy, że wszystko jest możliwe. To jest nasz czas!

Od lat w rankingach na najbardziej wyrafinowane i niebanalne projekty wygrywa Philip Treacy. Ten znany brytyjski modysta wyznacza trendy w tej dziedzinie, a jego wyobraźnia chyba nie zna granic! Jak sam mistrz, kiedyś powiedział: "lubię kapelusze, które przyprawiają mnie o szybsze bicie serca". I tą zasadą Treacy kieruje się do dzisiaj. To dzięki niemu wiemy, że świetną stylizację często uzupełnia a nawet podkreśla kapelusz. "Moje kapelusze wybierają przede wszystkim pewne siebie, odważne i niebojące się podkreślania swoich atutów kobiety", przyznał Treacy.

Do stałych klientek "króla modystów" należy nie tylko wcześniej wspomniana arystokracja np. księżna Cornwall i księżniczka Beatrice (przypomnijcie sobie słynny kapelusz na ślubie księcia Williama i Kate Middleton), ale również gwiazdy. W modelach jego projektu widziano m. in. Victorię Beckham, Sarah Jessicę Parker, Kate Moss, Lady Gagę (która chciała nawet dostać się do Treacy'ego na staż!; Grace Jones, Elizabeth Taylor, czy Madonnę.

Teraz i ty masz szansę zdobyć kapelusz zaprojektowany przez tego sławnego modystę! Wystarczy, że zalogujesz się (lub zarejestrujesz) na ELLE.pl, wejdziesz na specjalną aplikację i zaprojektujesz kolaż, w którym znajdzie się nakrycie głowy od Treacy'ego ściągnięte z naszego serwisu.

Zobacz stronę konkursową i dowiedz się więcej!

Ilustracja autorstwa Anny Halarewicz, fot. serwis prasowy