„Na to, co cię ucieszy! Czyli na co?” - takie hasło było punktem wyjścia dla artystów, którzy wzięli udział w II edycji konkursu PEKAO ART_stories. Uczestnicy pokazali, jak postrzegają współczesny świat bankowości. Wszystkie zgłoszenia oceniło 4-osobowe jury, które reprezentowało różne środowiska i spojrzenia na sztukę. Nagrodę główną (20 tys. zł) i dwie nagrody dodatkowe (po 2 tys. zł) przyznali:

  • Martyna Nowakowska - Dyrektor ds. Zarządzania Wizerunkiem w Banku Pekao S.A. Specjalistka ds. komunikacji marketingowej z kilkunastoletnim doświadczeniem, zdobywanym podczas realizacji krajowych i międzynarodowych kampanii i projektów komunikacyjnych. Jedna z inicjatorek i współtwórczyni wirtualnej Galerii Sztuki Banku Pekao S.A. czym zapoczątkowała serię projektów wizerunkowych komunikujących zaangażowanie banku w promocję sztuki. 
  • Joanna Gerlée - współwłaścicielka i dyrektor kreatywna agencji Digital Kingdom. Projekty tworzone i nadzorowane przez Joannę były nagradzane wszystkimi najważniejszymi nagrodami branżowymi w Polsce: Effie, Mixx Awards, Golden Arrow, Kreaturą. 
  • prof. Prot Jarnuszkiewicz - prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Za zasługi dla rozwoju dydaktycznego i naukowego Akademii został czterokrotnie wyróżniony nagrodą Rektora ASP w Warszawie, w tym najbardziej prestiżową – Pegazem. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz muzeach w kraju i za granicą.
  • zulu kuki - artysta multidyscyplinarny. Pasjonat nowych technologii i jeden z pionierów wykorzystywania technologii druku 3D w projektowaniu i produkcji funkcjonalnego obuwia. Współzałożyciel marki odzieżowej RELAB oraz Head of Creative londyńskiego magazynu CYBR Magazine.

NAGRODA GŁÓWNA

Diana Rogala "Możliwości"

Diana Rogala

NAGRODY II STOPNIA

Michał Stachowiak "Rowerem przez Holandię"

Michał Stachowiak

Ewelina Gąska "W poszukiwaniu nowych form wyrazu. Przestrzenna kompozycja stworzona w styrodurze"

Ewelina Gąska

Obrady były długie i obfitowały w merytoryczne dyskusje. Trudno się dziwić, bo poziom zgłoszonych prac był wysoki.

Druga edycja konkursu Pekao ART_Stories za nami. Można uznać, że pierwsza była w pewnym sensie pilotażową, patrząc na to, ile prac zostało zgłoszonych tym razem. Poziom zgłoszeń także znacznie podniósł się względem poprzedniego konkursu, zderzając jury z niełatwym zadaniem wyboru – powiedział Łukasz Pączkowski, znany jako Zulu Kuki.

Warto przypomnieć, że w ramach działalności wspierającej sztukę, Bank Pekao S.A. dba także o ekspozycję dzieł takich mistrzów jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wojciech Kossak, Julian Fałat, Józef Mehoffer czy Zygmunt Waliszewski. W tym celu stworzył Wirtualną Galerię Sztuki, gdzie dużą część swoich gromadzonych przez dziesięciolecia zbiorów zdigitalizował i udostępnił online