Vera Wang udowadnia, że wiek to tylko liczba

Ikona stylu, niekwestionowana królowa mody ślubnej i zdeklarowana maksymalistka, która za nic ma przestarzałe stereotypy. Vera Wang to już kultowa projektantka, która za swoje zasługi artystyczne honorowana została tytułem kawalera Legii Honorowej. W ciągu liczącej prawie czterdzieści lat kariery stała się jedną z najbardziej inspirujących kobiet w świecie mody i nawet po siedemdziesiątce nie zamierza zwalniać tempa
Choć Wang od dawna udowadnia, że pewność siebie zawsze jest w modzie, po raz pierwszy zaskoczyła swoim zjawiskowym wyglądem w 2020 roku, gdy opublikowała zdjęcie w staniku sportowym i jeansowych szortach, które odsłaniały jej wysportowane ciało. Dziś projektantkę na Instagramie obserwuje ponad 900 tysięcy osób, a ona regularnie udostępnia zdjęcia swoich walczących z ageizmem stylizacji. 

 

75-letnia Vera Wang zachwyca w odważnej stylizacji

Ikoniczna artystka kolejny raz udowodniła, że jest jedną z najlepiej ubranych gwiazd po siedemdziesiątce, gdy pojawiła się na charytatywnej imprezie „Breast Cancer Research Fundation”. Fundacja zajmująca się wspieraniem najbardziej obiecujących badań na świecie, mających na celu zwalczenie raka piersi, co roku organizuje skąpany w różu event „Hot Pink Party”, na który zaproszone są najsłynniejsze gwiazdy. 

Wang, która dorocznie pojawia się na wyjątkowej, nowojorskiej imprezie, właśnie na tę okazję wybrała odważną stylizację – drapowaną sukienkę do ziemi na cieniutkich ramiączkach typu spaghetti. Kreacja w liliowym odcieniu z lekkiego tiulu wyróżniała się głębokim dekoltem, który pięknie odsłaniał długą szyję i ramiona 75-letniej projektantki. Stylizację dopełniły dopasowane kolorystycznie rękawiczki za łokcie, a także prosta, ale efektowna fryzura. Vera Wang postawiła na swoje charakterystyczne, długie, gęste pasma z przedziałkiem na środku. 

Sekret młodego wyglądu Very Wang

Choć 27 czerwca Vera Wang świętować będzie 76. urodziny, według internautów młodzieńczego wyglądu może pozazdrościć jej niejedna nastolatka.  Projektantka od lat zachwyca nienaganną figurą i pięknymi, gęstymi włosami. Na czym polega jej sekret? Jak się okazuje, Wang nie odmawia sobie w życiu małych przyjemności, takich jak fast food, słodycze czy alkohol. 

"Zdecydowanie jem McDonald's. Zamawiam go codziennie, na przykład przez dwa tygodnie, a potem się zmieniam", powiedziała projektantka w wywiadzie dla Page Six Style.

Na koniec podkreśliła jednak, że to głównie ciężka praca i bycie zajętą są głównymi elementy jej odpornego na upływ czasu stylu życia.