Netflix nowości maj 2024 filmy i seriale

Wysoko na liście najbardziej oczekiwanych nowości Netflix maj 2024 znalazł się z pewnością polski thriller z duetem Maja Ostaszewska i Jakub Gierszał, czyli "Kolory zła: czerwień" na podstawie powieści Małgorzaty Oliwii Sobczak. Równie duże oczekiwania mam do innej mrocznej produkcji z listy Netflix maj 2024, czyli serialu "Eric" z Benedictem Cumberbatch w roli autora popularnego programu dla dzieci, którego syn znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Wymieniając polecane nowości Netlifx nie można też nie wspomnieć o totalnym szaleństwie, jaki wybuchło wokół premiery trzeciego sezonu sagi Bridgertonów. Ten pikantny kostiumowy serial jest bez wątpienia jednym z ulubieńców polskich widzów.

"Kolory zła: czerwień" polska produkcja z Mają Ostaszewską i Jakubem Gierszałem (29.05.2024)

Polskie wybrzeże i makabryczna zbrodnia. Jakub Gierszał gra tutaj przedstawiciela litery prawa, Leopolda Bilskiego, czyli dążącego do prawdy za wszelką cenę, prokuratora. Maja Ostaszewska jako Helena Bogucka i matka nastoletniej Moniki Boguckiej ( w tej roli Zofia Jastrzębska) próbuje z kolei godzić się ze stratą i angażuje w śledztwo w sprawie morderstwa własnej córki. Rozwiązaniu zagadki mogą pomóc odkrywane mroczne tajemnice Moniki Boguckiej, a zabójstwo nastolatki wskazuje na powiązania z kryminalną sprawą sprzed prawie dwudziestu lat. Jedno jest pewne - film "Kolory zła: czerwień" będzie was trzymał w pełnym napięciu. 

"Eric" z Benedictem Cumberbatch (30.05.2024)

Już w długi weekend pod koniec maja będziecie mogli obejrzeć serial "Eric" z wyśmienitym Cumberbatchem w roli głównej. Na ekranie partneruje mu znana z "C'mon C'mon"  Gaby Hoffman. O czym jest serial "Eric"?

To poruszający thriller stworzony przez Abi Morgan osadzony w Nowym Jorku lat 80. opowiada historię ojca poszukującego swojego dziewięcioletniego syna, który zaginął w drodze do szkoły. Vincent, znany nowojorski lalkarz oraz twórca popularnego programu telewizyjnego dla dzieci "Good Day Sunshine", nie może pogodzić się z utratą syna Edgara popadając w coraz głębszą rozpacz. Przepełniony nienawiścią do siebie i poczuciem winy postanawia ożywić w telewizji niebieską lalkę potwora o imieniu Eric z rysunków syna, przekonany, że dzięki temu Edgar wróci do domu...

"Bridgertonowie" serial kostiumowy o życiu elit w Londynie (I część trzeciego sezonu 16.05.2024)

Gdy kolejne debiutantki próbują zabłysnąć na balu, niepozorna osóbka prowadząca podwójne życie odnajduje wewnętrzny blask pośród sekretów i zaskoczeń. XIX wieczna Wielka Brytania, morze romansów i intryg z klasycznym dla tamtych czasów podziałem ról. Rolą kobiet bowiem jest znalezienie odpowiedniego materiału na męża i prowadzenie rodziny, a mężczyźni dedykowani są prowadzeniem interesów, polityki i ew. wojen. Oczywiście z odpowiednio wybraną żoną u boku, żeby móc kontynuować tradycję. Trzeci sezon Bridgertonów podzielony jest na dwie części, a pierwsza z nich pojawi się na Netflix 16. maja, kolejna na początku czerwca. 

"Bodkin" kolejny thriller na liście nowości Netflix (11.05.2024)

W tym thrillerze z elementami czarnej komedii grupa podcasterów usiłuje rozwikłać zagadkę zaginięcia trzech osób w idyllicznym irlandzkim miasteczku. Efekt? Otwarcie bardzo mrocznej puszki Pandory. Dzieje się dużo, pojawia się motyw sekty i sporo groteski, stąd w klasyfikacji serialowej, możemy "Bodkina" nazwać czarną komedią. Klimat małomiasteczkowej Irlandii i wyśmiewanie stereotypów też tu znajdziecie.

"Bez lukru" komedia o konkurencji w przemyśle śniadaniowym (03.05.2024)

Konkretnie to chodzi tutaj o płatki śniadaniowe, które stają się obiektem ostrej rywalizacji pomiędzy dwoma producentami. Jeśli nie przepadacie za kryminałami lub serialami kostiumowymi, warto sprawić sobie "guilty pleasure" i oddać rozrywce komediowej. Zwłaszcza, że w obsadzie "Bez lukru" znajdziemy Hugh Granta, Melissę McCarthy i Jerry'ego Seinfelda. O czym jest ta nowa komedia Netflix w klimacie vintage, którą możecie oglądać na platformie od 3. maja? 

W stanie Michigan w 1963 roku zaprzysięgli rywale z branży płatków śniadaniowych, Kellogg’s and Post, podejmują się próby stworzenia ciastka, które na zawsze odmieni oblicze śniadania. Tylko tyle i aż tyle - choć nie jest to z pewnością komedia wszechczasów, można poświęcić jej jeden wieczór i choć trochę się pośmiać.

"Atlas" dla fanów Jennifer Lopez i nie tylko (24.05.2024)

Jennifer Lopez grała już pokojówkę na Manhattanie, policjantkę o oczach anioła i samotną matkę pracującą pod przykrywką dla FBI. Tym razem wciela się w analityczkę zwalczającą terroryzm, która na cenzurowanym ma sztuczną inteligencję (tzw. AI). W filmie sci-fi "Atlas" jak agentka Atlas Sheperd musi schwytać zbuntowanego robota, który jest efektem ubocznym wpływu AI na świat. Dzieje się tu aż nadto, ale fanom gatunku (i J.Lo oczywiście) może się spodobać.