Trendsetterki przepowiadały, że nadszedł kres ery "clean girl". Nie zaprzeczamy, że coraz częściej możemy podziwiać różnorodność i śmiałe trendy, jednak nic nie wskazuje na to, żeby schludna, skromna i dziewczęca estetyka gdziekolwiek się wybierała. Social media wciąż bowiem zalewają "triki", które przybliżą cię właśnie do takiego looku. 

Krok 1: połączenie kultowego kremu i witaminy D

Pierwszym krokiem, który "zrewolucjonizował" tiktokową pielęgnację, jest połączenie dwóch produktów, które doskonale znasz, czyli kremu Nivea i witaminy D. Do odpowiedniej dla ciebie ilości kremu wystarczy dodać kilka kropel witaminy D. Chociaż dostaniesz ją w klasycznej butelkowanej wersji, zagraniczne użytkowniczki TikToka wykorzystują do tego kapsułek z olejem, które rozcinają a następnie całość mieszają z kremem. To trik, który daje efekt glass skin, co widać na zamieszczanych przez nie materiałach. 

@kristynhoffman96 This hack is GENIUS 🤯 NIVEA Creme & Vitamin E oil are about to be the ultimate skincare duo. @NIVEA USA #NIVEASquad #skincarehack #skincareroutine #glazeddonutskin#greenscreenvideo ♬ original sound - kristyn hoffman 🫧

Chociaż nie możemy zaprzeczyć widzianemu efektowi dewy skin, na TikToku pojawiła się już odpowiedź specjalisty, Dr Munina Somji'a. Dermatolog, którego na platformie obserwuje ponad 50 tys. użytkowników, zaprzecza, jakoby dodawanie witaminy E, która w formie kapsułek jest przeznaczona do spożycia doustnego, miało jakiekolwiek właściwości odżywcze po zaaplikowaniu jej na skórę. Zamiast tego poleca już "gotowe" kremy z tym składnikiem dostępne zarówno w drogeriach, jak i aptekach. 

@drsomjiskin 🌟 @NIVEA – a timeless classic in the world of emollient creams! ✨ #SkincareSecrets #NiveaLove #EmollientMagic #SkinScience #VitaminECream #Cosmeceuticals #HealthySkinJourney #BeautyEducation #TimelessSkincare #SkinBarrierHealth #NourishYourSkin #InstaBeautyTips #SkinCareRoutine #GlowingSkin #SelfCareSunday #SkinCareCommunity #BeautyBasics #LoveYourSkin #HealthyHabits #SkinCareAddict #BeautyKnowledge #EducateYourself #SkinCare101 #NaturalBeauty #SkinCareEssentials #HealthySkinHappyLife ♬ Lofi Vibes - Gentle State

Witamina E szczególnie ceniona jest za działanie przeciwstarzeniowe, więc tiktokowy trik wcale nie jest bezpodstawny. Oprócz tego substancja, dzięki zdolności wiązania wody, znacznie poprawia nawilżenie skóry. 

* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką

Krok 2: kwas glikolowy na usta 

Kwas glikolowy ma wiele różnych zastosowań, a jednym z nich jedno z nich stało się prawdziwym wiralem na TikToku. Mowa o używaniu kultowego toniku jako... nawilżacza do ust. Wideo, które zyskało popularność na platformie już w czasie pandemii, opracowała dermatolożka Shereene Idriss. 

Kwas glikolowy na usta działa nawilżająco i peelingująco, co sprawia, że nawet bez produktu twoje wargi wyglądają na odżywione i pełne. Jest to produkt złuszczający, więc warto z nim uważać. Kolejna dermatolożka podpowiada, żeby na przestrzeni kilku dni nałożyć niewielką ilość produktu w jedno miejsce na ustach, aby sprawdzić, czy nie dojdzie do podrażnienia. Jeśli nie, można produkt zaaplikować już właściwie. Zaleca również ominięcie tego kroku osobom skłonnym do opryszczki, ponieważ podrażnienie może przyczynić się do wystąpienia wykwitu. 

Krok 3:wazeliną dla dłuższego utrzymania zapachu

Kolejny wiral, który skradł serca użytkowniczek TikToka również należy do prostych i budżetowych. Jednym z pierwszych skojarzeń dotyczących "clean girls" jest piękny zapach, który utrzymuje się przez cały dzień. Chociaż znamy wiele bardzo trwałych perfum, możesz sobie pomóc nie wydając kilkuset złotych na nowy flakon. Wystarczy... wazelina. Właśnie jej użycie na miejsca, w których zaaplikujesz perfumy poleca dermatolożka Lindsey Zubritsky. 

@dermguru Cool derms dont gatekeep #hotgirlhacks #nogatekeeping #dermguru #thickeyebrows #rogaineforeyebrows #undereyebags #chicken ♬ Quirky Suspenseful Indie-Comedy(1115050) - Kenji Ueda