Napięta sytuacja na linii William - Harry wciąż jest faktem. Wiele osób liczyło, że ostatnia wizyta Harry'ego w Londynie coś zmieni, ale nikt z rodziny królewskiej nie spotkał się z mężem Meghan Markle. Przypomnijmy, że 7 maja książę Harry wrócił do Wielkiej Brytanii po dłuższej nieobecności w związku z Igrzyskami Invictus Games. Nie spotkał się jednak ani z ojcem, królem Karolem III, ani z bratem i jego żoną. Oficjalny powód? Król Karol miał "zapełniony program" oraz "inne zobowiązania". Brytyjska prasa pisze o odcięciu się rodziny królewskiej od Harry'ego.

Harry nie spotkał się z bratem i ojcem

Harry nie został zaproszony nawet na garden party organizowane przez Pałac Buckingham - gospodarzami przyjęcia byli Karol III i królowa Camilla. Brytyjskie media donosiły, że Harry chciał odnowić kontakt z chorą Kate, ale jej również nie udało mu się odwiedzić. Według eksperta, Christophera Andersena, autora książki "Król", Harry'ego bardzo poruszyła wiadomość o nowotworze szwagierki. Książę William miał nie pozwolić na przebywanie brata w pobliżu żony. Zasmucona mina Harry'ego na zdjęciach fotoreporterów wiele mówi o sytuacji royalsów.

Kate Middleton - aktualny stan zdrowia. Książę William jest ciągle pytany o stan zdrowia księżnej Kate

Według ostatnich wypowiedzi księcia Williama, stan Kate Middleton się polepsza. Monarcha powoli zaczyna wracać do swoich obowiązków. Podczas wizyty na wyspach Księstwa Kornwalii udzielił nawet krótkiego komentarza na temat zdrowia żony. Tym razem William musiał odpowiedzieć na pytanie dyrektorki szpitala na Wyspach Sicilly. "Kate ma się dobrze" - odparł. Zażartował też, że jego dzieci są bardzo zazdrosne o pobyt w Kornwalii.

Dzieci są bardzo zazdrosne, że tu jestem... Może przyjedziemy w tym roku, ale w późniejszym terminie - powiedział.