"Iggy Confidential" to audycja, w której 71-letni ojciec chrzestny punk rocka (jak nazywa się Iggy'ego Popa) prezentuje najciekawsze nowe utwory. W ostatniej audycji lider kultowego zespołu The Stooges polecił słuchaczom... trzy polskie utwory!

Iggy Pop podzielił się następującymi piosenkami: "Rise" Zamilskiej, "Hoży i świeży" Hańby oraz "To Me" autorstwa Trupa Trupa. Jak można było się spodziewać, wspomniani artyści szybko pochwalili się informacją w mediach społecznościowych.

Serwis "Newsweek.pl" przypomina, że to nie pierwszy raz kiedy rockman w swojej audycji dzieli się polskimi utworami. Jakiś czas temu, przy okazji premiery projektu Me And The Man (Nergal-John Porter) to właśnie kawałki tego duetu grał Pop.

Przypomnijmy, że Iggy Pop po raz ostatni zagrał w Polsce w 2012 roku podczas OFF Festivalu. A trzy lata później wziął udział w kampanii reklamowej H&M, w której marka nakłaniała ludzi do oddawania niechcianych ubrań do recyklingu:

PS A skoro już jesteśmy przy polskiej muzyce polecanej przez obcokrajowców... W wolnej chwili koniecznie zajrzyj na Youtube'a Briana Veleza, który regularnie recenzuje nadwiślańskie dokonania: