„Młody papież” powraca!

„Młody papież” – kontrowersyjny, ale i zjawiskowy serial z Judem Law w roli głównej, był jedną z najlepszych produkcji HBO ostatnich lat. Nic dziwnego, że fani serialu domagali się jego kontynuacji. I choć po pierwszej serii Paolo Sorrentino zapowiadał, że nie ma w planach 2. sezonu serialu, w końcu udało mu się jednak dogadać ze stacją w tej kwestii. Finalnie zamiast bezpośredniej kontynuacji wątków z „Młodego papieża”, zobaczymy nową, odrębną opowieść, zatytułowaną "Nowy papież" ("The New Pope”). Pierwsze, udostępnione przez HBO oficjalne zdjęcie tej wyjątkowo wyczekiwanej przez fanów produkcji, potwierdzają wcześniejsze doniesienia o obsadzie głównych ról. Poza Judem Law, czyli tytułowym „młodym papieżem” (Lenny Belardo, po wyborze na papieża - Pius XIII) w serialu zobaczymy też Johna Malkovicha, który najpewniej wcieli się właśnie w „nowego papieża”.

„Młody papież” – kontynuacja

John Malkovich to wybitny aktor, znany przede wszystkim z ról dziwaków i outsiderów, a także główny bohater przewrotnego filmu „Być jak John Malkovich”, gdzie pokazał ironiczny stosunek do własnego wizerunku. Aktor ceniony jest ze względna na niego w całej branży filmowej. I można się spodziewać, że to właśnie na ironii i sarkazmie zbuduje swoje serialowe alter ego w „Nowym papieżu”

„Nowy papież” – premiera

Za scenariusz „Nowego papieża” odpowiadają Paolo Sorrentino, Umberto Cantarello i Stefano Bises. Serial, podobnie jak w przypadku "Młodego papieża", wyreżyseruje ten pierwszy. Zdjęcia do produkcji powstają od listopada ubiegłego roku w Rzymie i w Wielkiej Brytanii. Producent nie zdradza na razie szczegółów fabuły. Póki co nie podano też daty planowej premiery serialu.

„Nowy papież” – obsada

Oprócz Law i Malkovicha w nowej odsłonie serialu zobaczymy m.in. Marka Ivanira z ostatniego sezonu „Homeland”, Brytyjczyka Henry'ego Goodmana, Duńczyka Ulricha Thomsen („Czarna lista”) oraz Włocha Massimo Ghini. Nas jednak najbardziej cieszy udział w nim Sharon Stone. W kogo się wcieli? Zgadujemy, że podobnie jak w „Nagim instynkcie” będzie wodziła na pokuszenie. Odcinek z jej udziałem (tak, niestety ma się pojawić tylko w jednym!) po prostu trzeba będzie zobaczyć!