Rick i Morty

Pełen absurdalnego humoru serial dla raczej dorosłych widzów, który na przestrzeni ostatnich kilku lat dorobił się sporej i oddanej grupy fanów. Jego głównymi bohaterami są szalony naukowiec Rick Sanchez i jego wnuk Morty, którzy przeżywają szalone (i to bardzo) przygody. Dan Harmon (znany wcześniej głównie jako twórca „Community”) pokazuje tu pełnię swojego talentu, tworząc na pierwszy rzut oka głupawe, ale w istocie błyskotliwe historie pełne niebanalnych pomysłów. 25 czerwca do oferty serwisu trafi premierowy odcinek piątego sezonu „Ricka i Morty’ego”, a wraz z nim poprzednie cztery serie, dostępne wcześniej na Netlifksie.

Dunkierka

„Dunkierka” to jeden z ciekawszych filmów w dorobku Christophera Nolana (choć w zasadzie można by to powiedzieć o każdym jego dziele). Tym razem reżyser wziął na tapet jeden z epizodów drugiej wojny światowej, czyli ewakuację przypartych do muru (a właściwie do morza) alianckich żołnierzy, którzy w pośpiechu byli ewakuowani do Wielkiej Brytanii zarówno przez jednostki wojskowe, jak i łodzie prywatnych właścicieli. W obsadzie znaleźli się między innymi Tom Hardy, Kenneth Branagh, Cillian Murphy i Mark Rylance.

Player One

Film, który w naszym kraju przeszedł nieco bez echa i to pomimo faktu, że jego reżyserem jest jeden z najwybitniejszych w tym fachu w historii, czyli Steven Spielberg. Akcja „Playera One” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której ludzie rozczarowani i zmęczeni światem realnym szukają ukojenia w wirtualnej rzeczywistości, a konkretnie w świecie o nazwie OASIS.  Po śmierci twórcy tego świata – ekscentrycznego geniusza Jamesa Hallidaya – trwają poszukiwania jego godnego następcy. W tym celu zorganizowany zostaje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą są duże pieniądze i całkowita kontrola nad OASIS. W obsadzie znaleźli się między innymi Tye Sheridan, Mark Rylance, Ben Mendelsohn i Simon Pegg.

Whiskey Tango Foxtrot

Rok 2003. Kim Barker (Tina Fey) pracuje jako redaktorka wiadomości w stacji telewizyjnej. Namówiona przez swojego szefa, postanawia wyjechać do Afganistanu. Ma nakręcić materiał, który pokaże widzom, jak żyją Afgańczycy dwa lata po amerykańskiej inwazji. Kraj wciąż ogarnięty jest wojną, jednak mieszkańcy Afganistanu próbują żyć normalnie – w codziennej pracy Kim przeplatają się łzy i uśmiech. Opowieść o nietuzinkowej kobiecie, obdarzonej ogromnym talentem do opowiadania historii i zdolnością dostrzegania dobra nawet w miejscu, w którym inni widzą przede wszystkim wojnę. Scenariusz powstał na kanwie pamiętników Kim Barker.

Wszystkie premiery HBO GO na czerwiec 2021

1 czerwca

Shrek
Shrek 2
Leśna gazetka
Lorax
Spongebob Kanciastoporty
David

3 czerwca

Dobry rok

5 czerwca

Zapachy
Whiskey, Tango, Foxtrot
Dunkierka

6 czerwca

Piłat
Hyperionowie
Player One
Crimson Peak. Wzgórze krwi

7 czerwca

Pani Bovary

8 czerwca

Barbershop, sezon 4

10 czerwca

Pazury, sezon 4
Kronika tajemnic: Związani winoroślą

11 czerwca

Kronika tajemnic
Odnaleziona
Zwrot
Wampiry. Dziedzictwo, nowe odcinki

12 czerwca

Nocna jazda
Rosyjski spleen
Włoskie wakacje

13 czerwca

Wyścig o wszystko
14 dni, 12 nocy
Na skraju jutra

14 czerwca

Kres długiego dnia

17 czerwca

Kronika tajemnic: Niewłaściwy człowiek

18 czerwca

Do ostatniej śmierci
Transporter

19 czerwca

Muidhond

20 czerwca

Everest
Bill i Ted ratują wszechświat
Oblężenie na ulicy Liperti

21 czerwca

Rick i Morty, sezony 1-5
Hud, syn farmera

25 czerwca

Klub Knuckledust
Niepowstrzymany

26 czerwca

Pora wylinki
Jak zostać zbirem?

27 czerwca

To, czego o mnie nie wiesz
Rodzina Addamsów