Nike x Off White

Abloh i Nike byli w tym roku zaskakująco cisi, jeśli chodzi o ujawnienie szczegółów na temat ich najnowszej współpracy, aż pierwszy z wymienionych zdecydował się nieco uchylić rąbka tajemnicy. W ciągu najbliższych kilku miesięcy (dokładna data nie została niestety podana) światło dzienne ma ujrzeć kolekcja kapsułowa o nazwie „Dear Summer”. Nie wiadomo, jakie dokładnie ubrania i akcesoria wejdą w jej skład, ale jednym z jej elementów z pewnością będą buty. Dlaczego z pewnością? Ano dlatego, że potwierdził to sam Abloh, umieszczając poniższe zdjęcie na swoim koncie na Instagramie.

Niewykluczone, że owymi butami będą zaprezentowane jakiś czas temu Air Force 1 w wariancie kolorystycznym „Lemonade”. Po raz pierwszy można je było zobaczyć tuż przed meczem NBA All Stars, a na nogach miał je nie kto inny, jak sam LeBron James. Pod względem marketingowym świetny wybór – daje pewność, że nikt nie przegapi nowej pary.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @virgilabloh

Kim jest Virgil Abloh?

Virgil Abloh to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci w świecie szeroko pojętej mody ulicznej. Swoją karierę w tej branży zaczynał w 2009 roku jako stażysta w domu mody Fendi, gdzie poznał Kanye Westa. Raper zaprosił go później do wspólnej pracy przy wydanej wspólnie z Jay-Z płytą „Watch The Throne”, do której Abloh zaprojektował okładkę. W 2012 roku założył swoją markę streetwearową Off White, a od 2018 roku pracuje jako dyrektor artystyczny w Louis Vuitton. W międzyczasie współpracował z wieloma uznanymi markami i ludźmi, zarówno ze świata mody, jak i innych branż – tworzył między innymi dla Nike, IKEA, a także pracował razem z japońskim artystą Takashim Murakamim.