Wydarzenia ostatnich kilkunastu miesięcy sprawiły, że ludzie bardziej niż kiedykolwiek są spragnieni muzyki na żywo. Tę potrzebę może skutecznie zaspokoić jedna z ostatnich inicjatyw Empiku, czyli festiwal Miasto Muzyka, który odbędzie się w Warszawie (a konkretnie na Lotnisku Bemowo) w dniach 25-26 września. Nie znamy co prawda jeszcze wszystkich wykonawców, którzy wystąpią na tym wydarzeniu, ale ujawniony dotąd line up zapowiada się ciekawie. Nie tylko ze względu na samych wykonawców, ale również na ich projekty zaplanowane specjalnie na ten festiwal.

Jimek zaprezentuje „Historię polskiego hip-hopu”

Jedną z gwiazd, które wystąpią na festiwalu Miasto Muzyka będzie Radzimir Dębski, czyli Jimek. Muzyk zaprezentuje „Historię polskiego hip-hopu”. W najnowszej kompozycji usłyszymy kompilację najważniejszych utworów, jakie kształtowały rodzimą scenę hip-hopową przez ostatnie dekady – od formacji Kaliber 44 i Paktofoniki, przez Molestę Ewenement, aż po Pezeta, Matę, Taco Hemingwaya, Quebonafide i wielu innych raperów.

Czekałem tylko na okazję, żeby to napisać. Ten pomysł kiełkował we mnie już od dawna. Możliwość zagrania pierwszego koncertu po dwóch latach rozwiązała mi wątpliwości, czy szarpać czy nie szarpać. Kiedy graliśmy historię amerykańskiego hip-hopu na ostatnim koncercie, moimi niespodziankowymi gośćmi byli Pezet, Quebo, Jan-Rapowanie, Abradab z Kalibru 44. Ciężko nie skleić takich konstelacji, myśląc o historii polskiego hip-hopu, skoro tak znacząca jej część stała na tej scenie. Eureka!

– powiedział Jimek.

Koncert JIMEK SYMPHONIXX + GOŚCIE odbędzie się w niedzielę 26 września o godz. 20:00. Dla osób, które podczas koncertu Jimka wybiorą bilety najbliżej sceny, muzyk przygotował niespodziankę. Każdy uczestnik otrzyma specjalną, obrandowaną tematycznie poduszkę, na której będzie mógł wygodnie wysłuchać koncertu pod sceną.

Kto wystąpi na festiwalu Miasto Muzyka?

Lista wykonawców nie kończy się oczywiście na Jimku. Oprócz niego na scenie wystąpi między innymi diva sceny pop Beata Kozidrak, która do wspólnego wykonania swoich największych hitów na żywo zaprosiła młodych artystów. Obok niej, na scenie Miasta Muzyka, wystąpią m.in. Margaret, Rosalie., IGO i Kukon. Podczas koncertu, 25 września, będzie można także usłyszeć na żywo utwór „Bliżej”, skomponowany przy okazji ubiegłorocznej odsłony projektu Miasto Muzyka.

Organizatorzy zapowiedzieli też, że na scenie wystąpi Kizo. Pochodzący z Gdańska raper ma na swoim koncie kolaboracje z takimi artystami, jak Tymek, Borixon, Wac Toja, Margaret, Young Igi, Szpaku czy Malik Montana. Jego ostatni, wydany w ubiegłym roku album „Posejdon” pokrył się platyną, a każdy kolejny teledysk staje się hitem internetu i w krótkim czasie przekracza kolejne miliony odsłon.

Dwudniowe karnety oraz bilety na pojedyncze koncerty dostępne są na stronie www.miastomuzyka.pl i w aplikacji Going.